Держпродспоживслужба інформує

В УКРАЇНІ ПРОДОВЖИЛИ КАРАНТИН ТА ЗАТВЕРДИЛИ НОВІ ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 28.11.2022 № 1 затверджено нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Звертаємо увагу, що постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 № 10 відтак втратила чинність.

14:10:24 20.01.2023

ВИБІР БЕЗПЕЧНИХ ІГРАШОК ДЛЯ ДІТЕЙ

Важливу роль для розвитку дітей відіграють різноманітні іграшки. Дитячі іграшки, які представлені у торговій мережі, повинні не тільки радувати маленьких споживачів, але й бути безпечними у використанні. З метою обмеження надання на ринку України небезпечних іграшок Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 р. №151 затверджений Технічний регламент безпечності іграшок, розроблений на основі Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18.06.2009 про безпечність іграшок.

11:07:15 20.01.2023

ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Збалансовано харчуватись для дитини вкрай необхідно - від цього залежить не тільки самопочуття, а й імунітет малюка. Звісно, в умовах війни доступ до різноманіття продуктів може бути обмеженим, проте ви можете забезпечити дитину усім базово необхідним. Ці рекомендації допоможуть вам організувати харчування та запаси їжі більш ефективно.

14:06:33 18.01.2023

ВИМОГИ ДО МІСЦЯ ВЛАШТУВАННЯ КОЛОДЯЗІВ ТА КАПТАЖІВ ДЖЕРЕЛ

Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук  збереження здоров’я людини і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних  інфекційних захворювань, в  першу  чергу кишкових.

10:42:24 16.01.2023

РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ЗАХОДІВ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПІД ЧАС ПОВЕНІ

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб, зокрема пов’язаних із водним шляхом передачі збудника і харчових отруєнь. Дотримання простих правил гігієни сприятиме захисту від них.

10:23:54 09.01.2023

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ, ЯКІ ВЖИВАЮТЬ ТА ВИКОРИСТОВУЮТЬ У ПОБУТІ ВОДУ ШАХТНИХ КОЛОДЯЗІВ

Важливою умовою, що забезпечує якість води – є правильна експлуатація колодязя (криниці). Для того, щоб колодязна шахта не стала резервуаром всіляких бактерій і мікроорганізмів періодично повинні проводитися дезінфекція колодязя і його чищення, лабораторний контроль якості питної води.

09:39:12 03.01.2023

ЧАДНИЙ ГАЗ: ЯК НЕ ОТРУЇТИСЯ ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

В умовах війни, враховуючи масштабні пошкодження ворогом об’єктів енергетичної інфраструктури, обмеження споживання та щоденні планові відключення електроенергії, громадяни все більше використовують альтернативні джерела електроенергії та опалення, закуповуючи туристичні та автономні газові плитки, пічки, генератори,тощо. Та, використовуючи такі прилади, варто пам’ятати про правила безпеки поводження з ними.

15:43:15 19.12.2022

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ПРОДОВЖУЄ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ КОНТРОЛЬ ЗА СИСТЕМАМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ПУТИВЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ

За період військового стану фахівці Путивльського відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області  спільно з представниками місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підприємств-водопостачальників обстежили 5 водогонів та 27  колодязів з метою визначення їх матеріально-технічного стану, якості, безпечності води для населення та приведення у відповідність до чинних вимог.

15:10:34 12.12.2022

В ПОТОЧНОМУ РОЦІ ЗНАЧНО ПОГІРШИЛАСЬ ЕПІЗООТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ ЩОДО ГРИПУ ПТИЦІ У СВІТІ

Зокрема з вересня по листопад 2022 року в країнах Європи зареєстровано 763 спалахи високопатогенного грипу птиці в 23 країнах, у т.ч. іщо межують з Україною (Угорщина -13, Польща-1, Молдова -1). Враховуючи шляхи міграції цільових видів дикої перелітної птиці, військові дії, які можуть впливати на поширення зони високого ризику виникнення грипу птиці, значну концепцію поголів’я птиці, існує високий ризик занесення та розповсюдження грипу птиці в Україні з І декади грудня 2022 року по III декаду лютого 2023 року.

10:21:59 02.12.2022