A A A K K K
для людей із порушенням зору
ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

Корекційно-розвиткові заняття

Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги

«Найкращий спосіб   зробити дитину хорошою – це зробити її щасливою» (Оскар Уайльд) - з таким девізом фахівці Комунальної установи «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради щодня зустрічають своїх вихованців. Зусилля команди Центру спрямовані на формування гармонійної особистості дитини, її соціалізацію. Групові та індивідуальні  корекційно-розвиткові заняття  проводяться відповідно до потреб кожної дитини зі створенням ситуації успіху, підтримкою впевненості у досягненні позитивного результату згідно із визначеною індивідуальною траєкторією розвитку. Педагоги Центру мають вищу спеціальну освіту та значний досвід роботи.

Практичні психологи проводять  корекційно-розвиткову роботу з розвитку пізнавальної та емоційно-вольової сфери  за наявності у дитини емоційних або особистісних труднощів, формують та  розвивають пам’ять, мислення, увагу, уяву, сприймання, а також  необхідні комунікативні, соціальні навички і якості з метою соціалізації та адаптації дитини, також здійснюють корекцію  тривожності, зниженої самооцінки, страхів, зняття агресивних проявів поведінки, сприяють повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку дитини на кожному віковому етапі. У своїй роботі фахівці використовують різноманітні методи корекції: терапевтичну бесіду, арт-терапію, малювання піском, казкотерапію та інше.  

Основним завданням вчителя-логопеда є виявлення мовленнєвих порушень та їх усунення, з цією метою проводить  таку корекційно-розвиткову роботу:

 - розвиток артикуляційного апарату та його підготовка до постановки проблемних звуків;

- логопедичний масаж;

- постановка, автоматизація, диференціація та введення в зв’язне мовлення звуків;

- розвиток фонематичного слуху;

- розвиток та формування граматичної  будови мовлення;

- збагачення пасивного та активного словників;

- корекція заїкання;

- корекція дисграфії та дислексії.

 Для проведення мовленнєвої корекції використовує демонстраційні та дидактичні матеріали, логопедичні зонди, вібромасажер з насадками, логопедичні ігри та інше. Корекційно-розвиткові заняття переважно індивідуальні та демонстраційні, тобто на заняттях присутні батьки. Це дуже допомагає у подоланні мовленнєвих порушень, такі заняття більш ефективні, тому що батьки бачать на власні очі, які прийоми треба використовувати при виконанні домашніх завдань.

Вчитель-дефектолог здійснює освітню та корекційну  роботу з дітьми, які мають порушення інтелектуального розвитку, порушення слуху та зору. Забезпечує умови для засвоєння ними відповідних корекційних програм з урахуванням порушень, вікових та  індивідуальних особливостей дітей, сприяє їх соціальній адаптації. Вивчає і фіксує динаміку розвитку дітей, складає оптимальну педагогічну стратегію, проєктує шляхи корекційного впливу, виховання та соціальної адаптації кожної дитини. Під час проведення корекційно-розвиткових занять використовує яскраву наочність, цікаві дидактичні ігри, об’ємні моделі, конструктори, предмети та обладнання для формування соціально-побутових  та шкільних навичок.

Вчитель-реабілітолог  надає комплексну допомогу, впливаючи на моторну сферу та фізичний розвиток дітей, у яких порушена функція опорно-рухового апарату, підтримує та відновлює втрачені або послаблені рухові функції, сприяє нормалізації м’язового тонусу. Застосування методів лікувальної фізкультури  допомагають реалізації рухових потреб дитини,  є  профілактикою появи багатьох захворювань, таких як: плоскостопість, сколіоз, порушення постави, ожиріння та інше. Систематичні заняття лікувальною фізкультурою сприяють корекції діагностованих хвороб, гармонізують фізичний і психічний розвиток дитини, активізують роботу серцево-судинної і дихальної систем, формують гарну поставу,  запобігають появі патологічних станів. Для діток різного віку педагог застосовує різні методи і рівні навантаження, широко використовуючи при цьому різні іграшки, спортивні обладнання та інвентар.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь