Центр зайнятості інформує

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ПУТИВЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ

Після виведення території  громади  з переліку  районів проведення  бойових дій, жителям стала доступна  участь у Державній програмі  з надання мікрогрантів  на створення  або розвиток  власного  бізнесу відповідно до Постанови КМУ  від 21  червня 2022 року № 738.

13:51:59 25.10.2022

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ СУМЩИНИ: РЕЄСТРУЄМО БЕЗРОБІТНИХ, ВИПЛАЧУЄМО ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ

- Багато лиха наробили рашисти на нашій землі. Зокрема, повністю або частково зруйновані Тростянецька, Охтирська та Великописарівська філії, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Але і в цих, і в інших територіальних одиницях ми продовжуємо обслуговувати незайняте населення, в межах можливого співпрацюємо з роботодавцями, органами влади, громадами. Зараз, у період дії воєнного стану, на особливому контролі тримаємо питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, докладаємо всіх зусиль, аби нараховувати та своєчасно виплачувати допомоги по безробіттю.

11:38:17 05.04.2022

УСЕ ЧАСТІШЕ У БАЗІ ВАКАНСІЙ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ СУМЩИНИ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ РІДКІСНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

- У ці лютневі дні 2022 року у базі вакансій служби зайнятості Сумщини налічується близько півтори тисячі вакансій. Серед них є різні: і з великими заробітними платами, і на рівні мінімальної, вакансії для фахівців та для робітників. База вакансій оновлюється щоденно, - розповідає директор обласної служби зайнятості Володимир Підлісний. - Найбільш високооплачуваними на сьогодні є геодезист – із зарплатою 36 тис. грн., виконавець робіт – 45 тис. грн., директор виробництва – понад 30 тис. грн. тощо. Однак подібних вакансій дуже мало.

13:28:21 18.02.2022

НА ЯКИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ З БЕЗРОБІТТЯ Я МОЖУ РОЗРАХОВУВАТИ?

- Це питання хвилює багатьох. Погодьтеся, життя – річ інколи непередбачувана. З якихось причин ви раптом втратили роботу, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - У цьому разі виникає, як каже буква закону, страховий випадок. Плюс на місцевому, локальному ринку відсутні прийнятні пропозиції вашого працевлаштування. Вас зареєструють у службі зайнятості як безробітного. Отоді відповідно до норм чинного законодавства ви маєте право на виплату допомоги з безробіття.

13:25:02 18.02.2022

ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ: ЯКІ ПЕРЕВАГИ ОТРИМУЮТЬ РОБОТОДАВЦІ?

- «Тіньова» зайнятість, так звана зарплата у «конвертах» – негативні явища, які все ще залишаються актуальними у наш час. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на життя людини. Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації найманої праці та працевлаштування шукачів роботи, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

13:25:14 16.02.2022

ШАНС ДЛЯ ПІДПРИЄМЛИВИХ

Якщо маєте бізнес-ідею в туризмі, крафтовому виробництві, є реальна можливість спробувати себе.

15:11:52 14.02.2022

ПІДТРИМКА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ У ЗАПОЧАТКУВАННІ ВЛАСНОЇ СПРАВИ

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, торік за сприяння служби зайнятості професійне навчання пройшли майже 3 тисячі безробітних, з яких 40 – за дуальною формою. Про ефективність такого підходу свідчить показник працевлаштування, який становить 98,3 відсотка – найвищий серед обласних служб України.

14:35:58 11.02.2022

РОБОТОДАВЦІ СУМЩИНИ ОТРИМУЮТЬ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, стимулювання роботодавців щодо створення нових робочих місць та працевлаштування безробітних – один із видів послуг, які служба зайнятості надає підприємствам. На нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску торік на Сумщині працевлаштовані 154 безробітних, нинішнього -  вже 8. Цього року буде щонайменше 200 чоловік.

14:35:21 11.02.2022

ТУРИЗМ СТВОРЮЄ РОБОЧІ МІСЦЯ

Як свідчить світова практика, доходи від туризму за умови ефективного використання рекреаційного потенціалу регіону, можуть стати основним джерелом наповнення бюджету територій, підвищити рівень зайнятості населення та забезпечити зростання його доходів. В умовам систематичних обмежувальних міграційних заходів, які приймаються урядами різних країн у зв’язку з пандемією підвищуються можливості для розвитку внутрішнього туризму. З кінця 2021 року на Сумщині реалізується проєкт, спрямований на розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини». Проєкт спрямований сприяти створенню робочих місць для вразливих груп населення, підвищенню їх підприємницької ініціативи.

14:33:01 11.02.2022