Податкова служба інформує

ЯК СПЛАЧУВАТИ ПОДАТКИ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ВІДНЕСЕНІ ДО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує платників податків, в яких у наявності та/або користуванні  є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь та вони мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання. Для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання введені окремі коди класифікації доходів бюджету (наказ Міністерства фінансів України від 27.03.2023 № 154. З наказом пропонуємо ознайомитися за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0154201-23#Text) та Державною казначейською службою України відкриті відповідні рахунки для зарахування таких коштів до бюджету.  Інформація про реквізити рахунків для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання розміщена на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/

14:49:29 17.05.2024

МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК: ОСНОВНІ АСПЕКТИ

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що Законом України від 30  листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

14:47:51 17.05.2024

ПОДАТКОВА ВИМОГА: ЩО ЦЕ І КОЛИ ВОНА НАДСИЛАЄТЬСЯ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини,  що   відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

14:44:04 17.05.2024

КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН

Одним із пріоритетних напрямів Державної податкової служби України є створення умов для добровільної сплати податків (зборів) до бюджету. Результати кампанії декларування доходів громадян свідчать про підвищення рівня свідомості громадян стосовно важливості декларування своїх доходів та сплати податків до бюджету та є вагомою складовою партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

14:42:16 17.05.2024

ПІЛЬГИ ЗІ СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ: ХТО МАЄ ПРАВО ТА ЯК ЇХ ОТРИМАТИ

Головне управління ДПС у Сумській області  нагадує платникам податків Сумщини, що відповідно до абзацу першого п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.

14:10:40 10.05.2024

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПОДАНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ ГРОМАДЯНАМИ ЗАДЕКЛАРОВАНО ДО СПЛАТИ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 7,9 МЛН ГРИВЕНЬ

Всупереч складній ситуації в країні, пов'язаній з військовим станом, жителі Сумщини продемонстрували відповідальність та активність у декларуванні своїх доходів за 2023 рік.

13:24:28 10.05.2024

ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР: ХТО ПЛАТИТЬ І СКІЛЬКИ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини,  що   пунктом 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

12:00:22 03.05.2024

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ

В Електронному кабінеті удосконалено сервіс одержання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за даними органів ДПС.

12:00:16 03.05.2024

ПОДАННЯ ЗАЯВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається органами ліцензування, якими відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 № 609 є територіальні органи ДПС.

12:00:11 03.05.2024

ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ПРОДАЖЕМ ТОВАРІВ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖУ ІНТЕРНЕТ

ДПС продовжує інформувати громадськість про результати постійного моніторингу Інтернет-магазинів та наголошує, що протидія нелегальному ринку обігу товарів та приховуванню результатів діяльності з надання оплатних послуг залишається в пріоритеті податкової служби.

12:00:11 03.05.2024