Податкова служба інформує

ВИКОРИСТАННЯ РРО /ПРРО ПІДПРИЄМЦЯМИ – ЄДИННИКАМИ СТАНЕ ОБОВ’ЯЗКОВИМ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;  реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

12:40:01 17.09.2021

У СЕРПНІ 2021 РОКУ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ НАДІЙШЛО ПОНАД 700 МЛН ГРИВЕНЬ

За інформацією начальника Головного управління ДПС у Сумській області Наталії Кіяшко, територіальні громади у серпні  2021 року отримали 704,2 млн гривень. У порівнянні з відповідним торішнім періодом  надходження зросли на 133,6 млн  гривень.

12:39:45 17.09.2021

ЩОДО ПІДМІНИ ТРУДОВИХ ДОГОВОРІВ З НАЙМАНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ

Для мінімізації витрат на оподаткування оплати праці платники податків часто підмінюють трудові договори з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг. За наявною у ДПС інформацією, лише за червень 2021 року платниками податків прозвітовано про 210 тис. осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами цивільно-правового характеру.

12:38:20 17.09.2021

ПРО ОСНОВНІ АСПЕКТИ, ПРАВА ТА ГАРАНТІЇ ОДНОРАЗОВОГО ДЕКЛАРУВАННЯ

Днями в Головному управлінні ДПС у Сумській області відбувся брифінг заступника начальника Головного управління ДПС у Сумській області Олексія Мазуренка на тему: «Податкова амністія - цивілізована легалізація активів на компромісних умовах».

12:36:06 17.09.2021

ПОМИЛКОВО СПЛАЧЕНІ ГРОШОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ПРОТЯГОМ 1095 ДНІВ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) підлягають поверненню платнику, крім випадків, наявності у нього податкового боргу (ст. 43 Податкового кодексу України).

11:15:40 10.09.2021

НОВІ ВИМОГИ ДО ФОРМИ ТА ЗМІСТУ РОЗРАХУНКОВИХ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ФОРМУЮТЬ РРО

У Головному управлінні ДПС у Сумській області інформують, що з початку серпня 2021 року набули чинності нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які затверджені наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» та від 18.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів».

11:14:17 10.09.2021

ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ НЕ МОЖЕ МАТИ ПОДАТКОВОГО БОРГУ

Відповідно до п. 298.2.3 Податкового кодексу України, якщо у фізичної особи – підприємця платника єдиного податку першої – третьої груп обліковується податковий борг в сумі понад 3060 грн на кожне перше число протягом 6-ти послідовних місяців, наступних за кварталом, в якому він виник, то така особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, - інформують у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

11:12:03 10.09.2021

ДЕКЛАРУВАТИ МОЖНА ТІ АКТИВИ, ЯКІ ПЕРЕВИЩУЮТЬ ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ НОРМИ

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування триватиме рік і тому є час розібратися з питаннями, які виникають у громадян. Процедура подання декларацій стосується не всіх платників податків. Хто може подавати декларації розповів виданню «Цензор.НЕТ» в. о. Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков.

11:11:40 10.09.2021

ПРОВЕДЕННЯ ФАКТИЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ У РАЗІ НЕПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ПРО ВИКОРИСТАННЯ РРО

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, обов’язок подавати звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункових книжок (далі – РК), не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця встановлено пунктом 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

10:27:47 03.09.2021

ПОДАННЯ ЗАЯВИ-СКАРГИ ДО ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

10:25:29 03.09.2021