Правова допомога поруч

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО КІБЕРБУЛІНГ

Інформаційні технології принесли нам безліч можливостей для спілкування та обміну інформацією. Бути завжди на зв’язку, дізнаватися новини про друзів і події у світі, ділитись емоціями в соціальних мережах – звичні справи сучасного підлітка. Попри користь спілкування, інтернет несе і певні ризики. Часом трапляються ситуації неприпустимої агресії, образливі коментарі, ігнорування в чатах і навіть повідомлення з погрозами. Іноді можна це видалити, заблокувати кривдника, вимкнути телефон і займатися іншими справами. Та що робити, коли цькування відбувається постійно?

09:55:04 27.02.2024

ПОРЯДОК НАДАННЯ СТАТУСУ ДИТИНИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

З початку збройної агресії російської федерації проти України дитинство тисяч українських дітей затьмарено бідою, болем, розлуками, втратами. Діти зазнають каліцтва, стають жертвами насильства, викрадення, незаконного вивезення. На законодавчому рівні Україна вживає всіх необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту.

15:41:54 07.02.2024

ПРАВОВА ДОПОМОГА

Головною юристкою Путивльського бюро правової допомоги проведено  робочу зустріч спільно з працівниками Путивльського відділу Конотопської окружної прокуратури, відділення поліції № 2 (м.Путивль) Конотопського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області,  Конотопського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області.

10:09:29 10.11.2023

ЧИ МОЖНА ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ПОМЕРЛОГО ЧОЛОВІКА (ДРУЖИНИ)

Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – «Закон»), називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника.

09:46:00 20.10.2023

УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ МАЮТЬ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВНИЧУ ДОПОМОГУ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ТА ЯК МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ЮРИСТИ

Понад 10 тисяч ветеранів війни та військовослужбовців звернулися до системи безоплатної правничої допомоги від початку 2023 року. Серед поширених питань цієї категорії клієнтів – підстави звільнення з військової служби, порядок переведення до іншої військової частини, а також ті, що стосуються сімейних правовідносин, зокрема стягнення аліментів, розлучення, оформлення спадщини. Розповідаємо, як учасникам бойових дій отримати безоплатну правничу допомогу та в яких випадках може допомогти система БПД.

15:39:04 09.10.2023

ОСПОРЮВАННЯ БАТЬКІВСТВА

Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини (частина перша статті 122 Сімейного кодексу України).

13:56:42 21.09.2023

ДОГОВІР ПРО ПРИПИНЕННЯ ПРАВА НА АЛІМЕНТИ У ЗВ'ЯЗКУ З ПЕРЕДАЧЕЮ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Сімейні правовідносини − це особисті немайнові та майнові відносини, які виникають між особами на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки та піклування, а також на інших підставах не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

15:38:55 29.08.2023