Поради вчителя-дефектолога

ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ ПОДОЛАТИ СОРОМ'ЯЗЛИВІСТЬ

Діти – це осередок радості й активності! Батькам подобається будувати плани й перспективи, спостерігаючи, як їхнє чарівне немовля виростає, стає пустотливим малюком, а згодом і товариським захопленим школярем. Проте може статись так, що ваш малюк виявиться не дуже компанійським, уникатиме громадських заходів і буде схильним до самотності. Важливо розуміти, що сором'язливість – це риса характеру особистості, а не вина чи недолік. Хороше полягає в тому, що з часом ваша дитина, швидше за все, подолає свою сором'язливість. Тим не менше, ви можете допомогти їй виробити впевненість у собі та стати більш товариською.

15:26:01 19.05.2021

ЯК ФОРМУВАТИ У ДІТЕЙ ЗНАННЯ ПРО НАВКОЛИШНІЙ СВІТ, ЯКЩО У ВАС ОСОБЛИВА ДИТИНА

Важливим складником інтелектуального розвитку дитини є її загальна обізнаність про навколишній світ — знання, відповідно до віку, про деякі соціальні явища, живу й неживу природу. У дітей із затримкою психічного розвитку ці знання обмежені. Нерідко дитина, яка має йти до 1-го класу, погано розрізняє своє прізвище та ім’я, не знає послідовності пір року, найпоширеніших пташок, тварин і рослин.

15:10:32 19.05.2021

НЕГАТИВІЗМ У ДИТЯЧІЙ ПОВЕДІНЦІ

Дитячий негативізм завжди свідчить про негаразди у стосунках між дорослими і дітьми та може виявлятись по-різному: в підвищеній агресивності, впертості, замкнутості, відчуженості, малюк може бути нестриманим, зухвалим, жадібним, може говорити неправду, не реагувати на зауваження дорослих. І чим більше проблем виникає у роботі з такою дитиною, тим більшої уваги він потребує. Адже в результаті найгірше почувається сама дитина.

15:04:42 19.05.2021

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ: «СЛУХНЯНІ ПАЛЬЧИКИ»

Про розвиток дрібної моторики говорилося багато. Але чомусь усі акцентують увагу на тому, що дитині це знадобиться тільки для того, щоб потім красиво писати. Але ж писати - це ще так не скоро! До того, як дитина піде до школи, мине шість років! Тоді чому люди вигадали знамениту пальчикову гру «Сорока - білобока», що використовується для зовсім маленьких дітей?

15:57:23 22.02.2021

ПІДГОТОВКА РУКИ ДИТИНИ ДО ПИСЬМА

Скоро у ваших дітей почнеться новий і дуже складний етап у житті - вони підуть вчитися в школу. Їм належить справитися з важким завданням: крім засвоєння нової інформації ще й багато писати, утримуючи все ще у неслухняних руках -  ручку  або олівець.

15:49:37 22.02.2021

ДЛЯ ВАС, ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Коли батьки дізнаються про те, що їх дитина «особлива»  або про інше хронічне захворювання, вони вступають у життя, сповнене сильних емоційних переживань, важких виборів, взаємодії з різними фахівцями та постійної потреби в інформації і послугах.

15:42:56 22.02.2021

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ВИХОВАТИ САМОСТІЙНІСТЬ У ДІТЕЙ?

Поки у вас маленька дитина, вона не може обійтись без вашої допомоги, а вам так хочеться, щоб вона швидше навчилася все робити сама. Але коли наступає цей момент, ви починаєте ще більше турбуватися і розумієте, що проблем у вас стало ще більше.

15:41:56 22.02.2021

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ВЗАЄМИН З ДИТИНОЮ ІЗ ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Дитина із особливими освітніми потребами потребує постійної батьківської підтримки. Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.

15:38:12 22.02.2021