Поради вчителя-дефектолога

РОЗВИТОК САМОСТІЙНОСТІ ТА НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ У ДИТИНИ

Малюк повинен адаптуватися до навколишнього світу. Перші навички самостійності – це навички туалету, прийняття їжі та одягання. Чим раніше у дитини прокинеться бажання робити все самому, тим більше шансів у нього вирости відповідальною особистістю.

16:10:55 26.06.2023

ПОРАДИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ДИТИНІ ВІДВОЛІКТИСЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Ті події, які зараз відбуваються в Україні, знищують не лише цивільні будинки, стратегічні місця, пам’ятники, храми, лікарні, а в загальному стирають з лиця Землі цілі міста. Вони неабияк травмують психіку та залишають брудний слід в людських серцях. Якщо дорослі вже все розуміють, усвідомлюють та переживають всю печаль та біль України сьогодні, то дітей ще можна відволікти та певною мірою вберегти їхнє психічне здоров’я від усієї інформації.

16:37:39 22.02.2023

П'ЯТНАДЦЯТЬ ПОРАД БАТЬКАМ ДОШКІЛЬНЯТ

Дошкільнята відрізняються своєю невгамовною енергією і цікавістю. І це тримає їх батьків у постійній напрузі. У цей період діти багато дізнаються і набувають багато нових навичок. Це звучить прекрасно, але батьки дошкільнят знають, як важко впоратися з дітьми, які й хвилини не можуть всидіти на одному місці.

11:18:31 26.12.2022

ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ ПОДОЛАТИ СОРОМ'ЯЗЛИВІСТЬ

Діти – це осередок радості й активності! Батькам подобається будувати плани й перспективи, спостерігаючи, як їхнє чарівне немовля виростає, стає пустотливим малюком, а згодом і товариським захопленим школярем. Проте може статись так, що ваш малюк виявиться не дуже компанійським, уникатиме громадських заходів і буде схильним до самотності. Важливо розуміти, що сором'язливість – це риса характеру особистості, а не вина чи недолік. Хороше полягає в тому, що з часом ваша дитина, швидше за все, подолає свою сором'язливість. Тим не менше, ви можете допомогти їй виробити впевненість у собі та стати більш товариською.

15:26:01 19.05.2021

ЯК ФОРМУВАТИ У ДІТЕЙ ЗНАННЯ ПРО НАВКОЛИШНІЙ СВІТ, ЯКЩО У ВАС ОСОБЛИВА ДИТИНА

Важливим складником інтелектуального розвитку дитини є її загальна обізнаність про навколишній світ — знання, відповідно до віку, про деякі соціальні явища, живу й неживу природу. У дітей із затримкою психічного розвитку ці знання обмежені. Нерідко дитина, яка має йти до 1-го класу, погано розрізняє своє прізвище та ім’я, не знає послідовності пір року, найпоширеніших пташок, тварин і рослин.

15:10:32 19.05.2021

НЕГАТИВІЗМ У ДИТЯЧІЙ ПОВЕДІНЦІ

Дитячий негативізм завжди свідчить про негаразди у стосунках між дорослими і дітьми та може виявлятись по-різному: в підвищеній агресивності, впертості, замкнутості, відчуженості, малюк може бути нестриманим, зухвалим, жадібним, може говорити неправду, не реагувати на зауваження дорослих. І чим більше проблем виникає у роботі з такою дитиною, тим більшої уваги він потребує. Адже в результаті найгірше почувається сама дитина.

15:04:42 19.05.2021

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ: «СЛУХНЯНІ ПАЛЬЧИКИ»

Про розвиток дрібної моторики говорилося багато. Але чомусь усі акцентують увагу на тому, що дитині це знадобиться тільки для того, щоб потім красиво писати. Але ж писати - це ще так не скоро! До того, як дитина піде до школи, мине шість років! Тоді чому люди вигадали знамениту пальчикову гру «Сорока - білобока», що використовується для зовсім маленьких дітей?

15:57:23 22.02.2021