Дерусифікація та позбавлення наслідків колоніального минулого

Подолання наслідків  русифікаії та тоталітаризму в Україні Українського інституту національної пам'яті

Розпорядження про робочу групу з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при виконавчому комітеті Путивльської міської ради

Протоколи засідань робочої групи

Пам'ятки, що підпадають під дію декомунізаційного закону та більше не охороняються державою

Відкриті архіви

У ПУТИВЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ДЕРУСИФІКАЦІЇ ТА ПОЗБАВЛЕННЯ НАСЛІДКІВ КОЛОНІАЛЬНОГО МИНУЛОГО

До порядку денного були включені питання про виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» на території Путивльської громади та перейменування населених пунктів Сімейкине та Плотникове, відповідно до рішення Національної комісії зі стандартів державної мови.

09:47:40 14.11.2023

ІМЕНА ПАРТИЗАН-КОВПАКІВЦІВ НЕ НАЛЕЖАТЬ ДО СИМВОЛІКИ КОМУНІСТИЧНОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ

Про це йдеться у відповіді Українського інституту національної пам'яті на звернення Путивльської міської ради щодо відповідності законодавчим вимогам наявності в назвах путивльський ліцеїв імен Радіка Руднєва та Григорія Базими.

13:11:52 20.04.2023

У ГРОМАДІ ЗАВЕРШЕНЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Це питання виникло в жовтні минулого року після рекомендацій робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській ОДА стосовно перейменування Путивльського ліцею № 1 ім. Р.Руднєва та Путивльського ліцею № 2 ім. Г.Я.Базими шляхом прибирання в назвах імен осіб, які були військовими та іншими діячами часів радянського минулого.

13:23:47 04.01.2023

ПОВІДОМЛЯЄМО ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПУТИВЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 1 ІМ. Р. РУДНЄВА ТА ПУТИВЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 2 ІМ. Г.Я. БАЗИМИ

За результатами засідання робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській обласній адміністрації від 22.09.2022, відповідно до протоколу, Путивльській громаді було рекомендовано перейменувати навчальні заклади Путивльський ліцей № 1 ім. Р. Руднєва та Путивльський ліцей № 2 ім. Г.Я. Базими шляхом прибирання назв імен осіб, які були військовими та іншими діячами часів радянського минулого.

15:03:21 20.12.2022

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ДЕРУСИФІКАЦІЇ ТА ПОЗБАВЛЕННЯ НАСЛІДКІВ КОЛОНІАЛЬНОГО МИНУЛОГО

У його роботі разом із депутатами Путивльської міської ради, старостами сіл (у відеоформаті) взяв участь Путивльський міський голова Костянтин ГАВРИЛЬЧУК.

16:29:24 14.09.2022