ДІТИ ТА COVID-19: ЩО ВАРТО ЗНАТИ БАТЬКАМ.

Дата: 06.12.2023 11:29

Ковід у дітей – це інфекційне захворювання, викликається вірусом SARS-CoV-2

Сам коронавірус вчені виділили ще в 60-х роках минулого століття, але новий штам COVID-19, мова при який піде далі, виявили в 2019 році, в м Ухань, Китай.

Дорослі та діти однаково сприйнятливі до вірусу, однак, особи похилого віку, з хронічними захворюваннями та діти менше 1 року є більш вразливі і більш схильні до розвитку ускладнень. В той же час не встановлено жодних гендерних відмінностей в чутливості до вірусу.

COVID-19 передається повітряно- крапельним шляхом. При кашлі та чханні хворої людини зі слизом частинки вірусу виділяються у навколишнє середовище, а також торканні поверхонь, забруднених вірусом.

Як правило, перебіг короновірусу у дітей нагадує звичайне ГРВІ.

Симптоми:

• Підвищення температури тіла;
  • Нежить;
  • Чхання;
  • Кашель;
  • Біль в горлі;
  • Біль у м’язах;
  • Головний біль.

Діти старшого віку можуть поскаржитись на втрату нюху та смаку. Найтяжчий перебіг спостерігається у новонароджених та дітей раннього віку. Також особливої уваги потребують діти з вродженими вадами та хронічними хворобами, у яких відсоток ускладнень вищий.

Інколи симптоми можуть нагадувати кишкову інфекцію – біль в животі, рідкий стілець, нудота.

Якщо у Вашої дитини є симптоми короновірусу треба негайно звернутись до педіатра або сімейного лікаря для адекватної оцінки стану дитини, діагностики та подальшого лікування.

Існує три методи виявлення вірусу в організмі:

• Експрес тест на антиген;
  • ПЛР тест;
  • Аналіз крові на антитіла (діагноз ставиться по результатам перших двох тестів).

Можна уникнути зараження короновірусом і тому варто керуватись такими правилами:

1. Часто мити руки дитині, використовуючи мило, а коли це неможливо – застосовувати антисептики.
  2. Навчіть дитину прикривати рот і ніс при кашлі або чханні суглобом ліктя або серветкою і викидати серветку у смітник.
  3. Без потреби не відвідувати людні місця з дитиною та не контактувати з людьми, які мають ознаки хвороби.
  4. При появі у дитини таких симптомів як кашель, підвищення температури тіла, а особливо прискореного дихання, звернутись до педіатра або сімейного лікаря.

Пам’ятайте, раннє розпізнавання небезпечних ознак  є надзвичайно важливим.  Саме тому для постановки діагнозу необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування та буде контролювати стан вашого здоров’я чи здоров’я вашої дитини!

Бережіть себе та будьте здорові!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області