Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради розташований за адресою:
Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради діє на підставі Положення, затвердженого рішенням 2 сесії восьмого скликання Путивльської міської ради від 09.12.2020 р.
Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської радиздійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.
Основним завданням центру є:
проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;
надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг з метою мінімізації або подолання таких обставин.
Для надання соціальних послуг у комунальній установи «Центр надання соціальних послуг» функціонують структурні підрозділи:
Благодійний фонд «Право на захист» за підтримки UHF реалізовував пілотний проєкт «Мінігранти для громад з метою підтримки ВПО та постраждалих від агресії» у якому взяли участь 5 областей. Багато громад продемонстрували великий інтерес та представили якісно заповнені проєкти, проте було обрано лише 25 заявок, у тому числі й проєкт КУ «ЦНСП» Путивльської міської ради.
Для покращення ментального здоров'я та емоційного стану в наше сьогодення психологом КУ "Центр надання соціальних послуг" Путивльської міської ради під час надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості проведена групова робота з отримувачами соціальних послуг установи.
Продовжуючи надання комплексної послуги життєстійкості психологом КУ «Центр надання соціальних послуг» з прикордонниками був проведений психологічний тренінг «Відновлення ресурсного стану під час війни» з використанням метафорично-асоціативних карток (метод МАК) . Даний тренінг допоміг нашим прикордонникам вивільнити негативні емоції, пов’язані з війною, стабілізувати свій емоційний стан та знайти внутрішні й зовнішні ресурси для підтримки життєвого балансу через карти МАК та для подальшого захисту нашого кордону.
У перші дні літа, під час надання комплексної послуги життєстійкості, психологом КУ «Центр надання соціальних послуг» для наших маленьких відвідувачів проведено психологічне заняття з елементами арт-терапії «Моє безпечне місце». Адже кожній людині потрібне середовище, у якому вона могла б відчути себе в безпеці та комфорті. Однак, не завжди є така можливість. У цьому випадку можна скористатися силою уяви, викликаючи внутрішній образ цього місця. Дане заняття допомогло діткам сформувати і намалювати образ безпечного та комфортного простору, відновити у наших дітей відчуття комфорту і безпеки, що в свою чергу є ефективним методом подолання стресу і підтримки внутрішньої рівноваги дитини.
Впровадження цієї послуги здійснюється на базі КУ «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради. Життєстійкість - це вміння, яке може набути кожна людина, а саме: уміння протистояти стресу, відновлювати себе, свій психічний, фізичний і емоційний стан після травмуючих подій.
Сьогодні, 18 квітня, психологами ГО "Інтелект Сумщини" від UHF "Людина в біді" з отримувачами послуг та працівниками КУ "Центр надання соціальних послуг" Путивльської міської ради були проведені психологічні заняття, які спрямовані на активізацію стресостійкості, підвищення внутрішніх резервів організму та додаткових ресурсів підтримки людських життєвих сил у період воєнного стану.
10 квітня психологом КУ "Центр надання соціальних послуг" Путивльської міської ради проведено профілактично-психологічний тренінг з особами, які мають умовний термін покарання та перебувають на обліку Конотопського районного сектору №1 Філії Державної установи "Центр пробації" в Сумській області "Як зняти психологічну напругу і позбутися роздратування та гніву".
Юристкою Путивльського бюро правової допомоги Ганною ПІЮК було проведено захід для працівників КУ «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради та для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах на тему: «Доступність державних сервісів».
Зважаючи на події, які сьогодні відбуваються в умовах активних бойових дій в Україні, знання перших правил домедичної допомоги є основною запорукою рятування життя.
КУ "Центр надання соціальних послуг" надає жителям Путивльської громади в безоплатний прокат засоби технічної реабілітації: інвалідні візки, милиці, ходунки та ролатори для полегшення пересування особам з обмеженою фізичною рухливістю.