КУ "Путивльський інклюзивно-ресурсний центр"

Комунальна установа

«Путивльський інклюзивно-ресурсний центр»

Путивльської міської ради Сумської області

Комунальна установа «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради Сумської області створена з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи (далі – комплексна оцінка) та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Путивльської міської ради Путивльського району Сумської області від 25.11.2020 року №771-МР «Про створення Комунальної установи «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради Сумської області» створено нову комунальну установу, затверджено Статут та надано статус юридичної особи.

04 січня 2021 року Комунальна установа «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради Сумської області розпочала роботу.

Завдання Центру:

Проведення комплексної оцінки, у тому числі повторної, та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб у разі встановлення у них особливих освітніх потреб.

Надання рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи.

Консультування батьків, інших законних представників особи з особливими освітніми потребами щодо особливостей її розвитку.

Забезпечення участі педагогічних працівників Центру:

- у діяльності команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами;

- у семінарах, тренінгах, майстер-класах для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, обміну досвідом тощо.

Залучення (у разі потреби) педагогічних працівників Центру під час засідань психолого-педагогічного консиліуму у спеціальних закладах загальної середньої освіти.

Надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг дітям з особливими освітніми потребами:

-  дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;

- дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу.

Визначення потреби в асистенті учня та/або супроводі дитини з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі (групі).

Визначення рівня підтримки особи з особливими освітніми потребами в закладі освіти.

Надання консультативної, психологічної допомоги батькам, іншим законним представникам осіб з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей та підвищення обізнаності щодо організації їх навчання і виховання.

Інформування громади про діяльність Центру та взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями тощо.

Ведення обліку осіб, які звернулися до Центру, шляхом формування їх електронного переліку в АС “ІРЦ”.

Підготовка звітної та аналітичної інформації про результати діяльності  Центру.

Понеділок: 8.00 – 17.00

Четвер-п'ятниця:8.00 – 16.00

Обід: 12.00 – 13.00
Вихідні дні: субота, неділя.

У Центрі працюють 6 педагогів з вищою спеціальною освітою та досвідом роботи, а саме: директор, 5 фахівців (консультантів) - два практичних психологи, учитель-логопед, учитель-дефектолог, учитель-реабілітолог.

Статут Комунальної установи «Путивльський  інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради Сумської області

Структура Комунальної установи «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради Сумської області