Відкриті архіви

Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», який набув чинності 21 травня 2015 року, розроблявся за участі громадськості в рамках програми Центру досліджень визвольного руху «Відкриті архіви» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Відповідно до цього закону запроваджується вільний доступ до архівів та передача їх з-під відомств силових органів до Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП).

Ініціатори переконані, що такий крок не лише допоможе глибше дізнатися про минуле країни, але й буде однією з гарантій неповернення тоталітарних практик у роботі правоохоронних органів та спеціальних служб незалежної України.

Як тепер здійснювати пошук в архівах? Як жертвам репресій скористуватися правом на приватність? Якими є головні питання архівістів? Такі роз’яснення у формі інфографік створені для громадян та працівників архівів, аби краще розуміти можливості вищезазначеного закону.

Інформаційні матеріали підготовлені в рамках просвітницької програми “Відкриті архіви” Центру досліджень визвольного руху  у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті, Ініціативою “Реанімаційний пакет реформ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейської Комісії.

Переглянути більше інфографіки за наступним посиланням: