ДО УВАГИ ГРОМАДЯН: ВИМОГИ ДО ОБЛАШТУВАННЯ СЕПТИКІВ

Дата: 02.11.2023 11:14

Місце розміщення вигребу на присадибній ділянці та відстань від нього до власного житлового будинку визначає власник цього будинку із дотриманням правил добросусідства.

Спірні питання щодо місць розміщення вигребів на території присадибної ділянки розглядаються у порядку вирішення земельних спорів згідно законодавством.
  Частиною 3 ст. 158 Земельного кодексу України та п. 2.22 Державних санітарних норм і правил утримання території населених пунктів», затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011р. №145 визначено, що земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Земельні спори у межах населених пунктів, у тому числі щодо додержання громадянами правил добросусідства, вирішують органи місцевого самоврядування.