Відділ культури, молоді, спорту та інформаційної політики

ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ РАЗОМ

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету. Відповіддю на широкомасштабне вторгнення ворога 24 лютого минулого року став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону. Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю, – відомі спортсмени, зірки, люди різних професій. Саме до цього свята в бібліотеці організована книжкова полиця, де представлені видання з даної тематики.

08:18:12 14.03.2023

УКРАЇНСЬКИЙ ПЕДАГОГ-НОВАТОР

13 березня виповнюється 135 років від дня народження    видатного українського педагога і письменника ХХ сторіччя, одного  із  засновників системи дитячо-підліткового виховання,  уродженця Білопільщини — Антона Семеновича Макаренка (1888–1939). Він  щиро та відверто любив дітей, керував виховними закладами для неповнолітніх правопорушників. Через руки Макаренка пройшли понад  три  тисячі безпритульних, і жоден не повернувся  на  злочинну дорогу; всі знайшли свій шлях у житті. По собі він залишив багату педагогічну спадщину, написав понад 150 творів (романи, повісті, сценарії, науково-педагогічні статті). Найбільш відомими є "Педагогічна поема", "Книга для батьків", "Методика організації виховного процесу" та ін.  Досвід А.С. Макаренка як соціального педагога, унікальний. Мало хто в історії соціальної педагогіки зумів так вдало втілити свою теорію в практику і досягти  вражаючих результатів, маючи справу з важкими підлітками.  Його систему сьогодні вивчають та цінують у всьому світі. Тематичні видання з фондів бібліотеки ширше розкриють педагогічну діяльність нашого земляка.  Бібліотека чекає на вас!

15:10:22 13.03.2023

ТВОРЧІ ПЕРЕМОГИ

Вітаємо наших яскравих і неперевершених учасників хореографічного колективу «Асорті» КЗ " Путивльська дитяча музична школа" та керівника Галину ШАПОВАЛОВУ з успішним виступом та із зайнятими призовими місцями (композиція "Діти війни" ІІ місце, " Цвіте терен" І місце, "Там біля тополі" І місце) на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Mega Freedom 2023».

14:53:01 13.03.2023

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ

Відправили чергову посилочку бійцям-путивлянам, які захищають Україну в найгарячіших точках.

11:08:54 13.03.2023

УВАГА: ЗБІР КОШТІВ

Шановні земляки, громадяни України, у родину бійця-путивлянина знову прийшла велика біда.

11:08:32 13.03.2023

ВЧЕНИЙ ЗІ СВІТОВИМ ІМ`ЯМ

12 березня  виповнюється 160 років від  дня народження  українського енциклопедиста, філософа, природодослідника, основоположника геохімії, біогеохімії, радіогеології, організатора і першого президента Української Академії наук —  Володимира Івановича Вернадського (1863–1945).

14:54:07 10.03.2023

ЩЕ НАМ БРАТТЯ УКРАЇНЦІ, УСМІХНЕТЬСЯ ДОЛЯ!

Цього дня в 1865 році в польському місті Перемишль  уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

14:53:52 10.03.2023

ЯКІСНЕ НАСІННЯ — ДОБРИЙ УРОЖАЙ

Сьогодні  в бібліотеці відбулося чергове засідання  клубу  «Органічне землеробство» . Досвідчені дачники знають, що готувати насіння до посіву потрібно заздалегідь. Адже  в  січні перші культури   висівають  на розсаду, а навесні,  проводяться посіви на ділянці.

14:52:32 10.03.2023

ЛУНАЛИ ВІРШІ ТА ПІСНІ

Сьогоднішні заняття україномовного клубу пройшли в атмосфері урочистості й душевного підйому, бо присвячувалися величній постаті в українській культурі – Тарасу Григоровичу Шевченку – геніальному поету та художнику.

14:15:34 09.03.2023

ВИКРАДЕНО В УКРАЇНИ

За свою історію, що перевищує 1500 років, кожної епохи Україна народжувала безліч талановитих митців та героїв, але багато з них в радянські часи представлялись загалу як російські.

15:17:17 08.03.2023