Інспектор праці інформує

Повноваження інспектора праці

Відповідно до  Порядку затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 р №823 "Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю," який набув чинності 31 грудня 2019 року інспектор праці ОМС здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань:

• своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.

Регламентовано нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці є профілактична робота та консультування роботодавців.

Запроваджується також можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналізу стану дотримання законодавства про працю та надання рекомендацій щодо його застосування.

Відповідно до Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспектором праці у формі інспекційних відвідувань або невиїзних інспектувань.

30 Березня, 2021 р., 16:51
ПЛАН ЗАХОДІВ із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»
29 Березня, 2021 р., 11:07
На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни у свій порядок роботи. Головним чином це робиться шляхом надання працівникам відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома) або встановлення режиму простою.
29 Березня, 2021 р., 11:05
Фонд соціального страхування продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства.
26 Березня, 2021 р., 10:59
Заробітна плата – це винагорода за працю, яка в обов’язковому порядку має бути виплачена, а своєчасність її одержання – конституційне право громадянина, яке захищається законом.
10 Березня, 2021 р., 15:34
У Путивльській об’єднаній територіальній громаді з березня 2021 року розпочав свою роботу інспектор праці,  головними  пріоритетами якого є  профілактична, інформаційна  робота та консультування  роботодавців. Але і не виключено можливість складання відповідних матеріалів за порушення вимог законодавства стосовно належного оформлення роботодавцями трудових відносин з працівниками, дотримання суб’єктами господарювання мінімальних гарантій для працівників визначених державою, а також за порушення строків виплати заробітної плати.