Інспектор праці інформує

Повноваження інспектора праці

Відповідно до  Порядку затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 р №823 "Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю," який набув чинності 31 грудня 2019 року інспектор праці ОМС здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань:

• своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.

Регламентовано нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці є профілактична робота та консультування роботодавців.

Запроваджується також можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналізу стану дотримання законодавства про працю та надання рекомендацій щодо його застосування.

Відповідно до Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспектором праці у формі інспекційних відвідувань або невиїзних інспектувань.

ТРИВАЮТЬ РЕЙДИ З ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ТІНЬОВОЇ ЗАЙНЯТОСТІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Відбулася чергова перевірка за участю представників виконавчого комітету Путивльської міської ради, Путивльського центру зайнятості та відділення поліції № 2 Конотопського районного відділу ГУНП в Сумській області. Під час рейду проведена інформаційно-роз’яснювальна робота.

13:53:36 29.10.2021

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ

Продовжується діяльність робочої групи питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати найманих працівників.

16:36:55 07.09.2021

РЕЙД РОБОЧОЇ ГРУПИ

Відбувся рейд робочої групи з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати найманих працівників.

13:47:01 28.07.2021

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ

З 1 липня на всій території України стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені Державна служба України з питань праці.

16:13:20 22.07.2021

ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ УКРАЇНЦЯМ ПІД ЧАС "КАРАНТИНУ"

На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни у свій порядок роботи. Головним чином це робиться шляхом надання працівникам відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома) або встановлення режиму простою.

11:07:04 29.03.2021

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

У Путивльській об’єднаній територіальній громаді з березня 2021 року розпочав свою роботу інспектор праці,  головними  пріоритетами якого є  профілактична, інформаційна  робота та консультування  роботодавців. Але і не виключено можливість складання відповідних матеріалів за порушення вимог законодавства стосовно належного оформлення роботодавцями трудових відносин з працівниками, дотримання суб’єктами господарювання мінімальних гарантій для працівників визначених державою, а також за порушення строків виплати заробітної плати.

15:34:41 10.03.2021