Правова допомога поруч

ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА ВСІ ВИДИ ПРАВОВИХ ПОСЛУГ ВІД СИСТЕМИ БПД: ЯК ЇХ ОТРИМАТИ — У НОВОМУ ЛЕНДИНГУ

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг.

08:40:19 02.06.2023

ОФОРМЛЕННЯ ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБОЮ ПОХИЛОГО ВІКУ

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» соціальні послуги – дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі або сім’ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг. Порядок організації надання соціальних послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.

13:06:22 31.05.2023

РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ

До запровадження воєнного стану, послугу з реєстрації місця проживання  дитини до 14 річного віку, можна було здійснити онлайн, через застосунок “ДІЯ”.

13:55:19 24.05.2023

ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною 1 статті 26 Закону України «Про відпустки».

10:34:20 16.05.2023

КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ЗНИЩЕНІ ОБ’ЄКТИ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Прийнятий 23 лютого 2023 року Верховною Радою України ЗУ «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації» №7198 (набрання  чинності 22.05.2023р.) направлений на відновлення та створення нової інфраструктури після закінчення війни в нашій країні, розвитку ринку будівельної галузі, створення нових робочих місць, а головне – забезпечення населення житлом.

08:32:31 12.05.2023

ЗЕМЛЯ, ЯКОЮ ВИ КОРИСТУЄТЕСЯ ЧИ ВЛАСНИКОМ ЯКОЇ Є, ЗАБРУДНЕНА (ПОШКОДЖЕНА) ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РФ. ЯК ДІЯТИ?

04.04.2022 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України видало наказ № 167 «Про затвердження Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану», яка  визначає порядок розрахунку розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам державами, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання та фізичними особами через забруднення ґрунтів, засмічення земель, допущених унаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану внаслідок їх дій або бездіяльності на всіх землях України незалежно від їх категорій та форм власності.

14:35:52 28.02.2023

ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ПЕРЕБУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ НА УТРИМАННІ. КОЛИ ТА З ЯКОЮ МЕТОЮ НЕОБХІДНО ЦЕЙ ФАКТ ВСТАНОВЛЮВАТИ?

Встановлення факту перебування особи на утриманні має юридичне значення для одержання спадщини, призначення пенсії у разі втрати годувальника, або відшкодування шкоди, якщо надана допомога була для заявника постійним і основним джерелом засобів до існування, тощо.

16:20:55 21.02.2023