Податкова служба інформує

ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ВІДОБРАЖЕННЯ НАЗВИ ТОВАРУ В РОЗРАХУНКОВИХ ДОКУМЕНТАХ РРО/ПРРО

З 01.08.2023 Законом України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) щодо спрощення фіскального чеку. Зазначений пункт було доповнено абзацом другим:

08:34:48 25.08.2023

РЕЄСТРАЦІЯ РРО/ПРРО В КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНАХ – ОДНА З УМОВ ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

09:08:55 22.08.2023

МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ: СПЛАТА ПОДАТКІВ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що платники податків, у яких у наявності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання (Закон України від 30 листопада 2021 року № 1914).

11:19:35 20.08.2023

ЩОДО РЕКВІЗИТІВ БЮДЖЕТНИХ РАХУНКІВ

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу, що актуальні реквізити для сплати податків, зборів, платежів до державного, місцевих бюджетів та єдиного внеску розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Сумській області в розділі «Рахунки для сплати платежів».

11:21:35 18.08.2023

МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ: ХТО ЗВІЛЬНЕНИЙ ВІД СПЛАТИ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що відповідно до  п. 38¹.2 ст. 38 Податкового кодексу України мінімальне податкове зобов'язання не визначається для: земельних ділянок, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами); земель запасу; невитребуваних земельних часток (паїв), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду; земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів.

11:20:30 18.08.2023

ДПС ПРОПОНУЄ ДО ЗАСТОСУВАННЯ БЕЗОПЛАТНЕ ПРОГРАМНЕ РІШЕННЯ (ПРРО ДПС)

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що ДПС пропонує до застосування безоплатне програмне рішення (ПРРО ДПС).ПРРО ДПС розміщене на цифрових платформах та доступне для завантаження за посиланням : https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/. ПРРО ДПС – це зручне, безкоштовне рішення, призначене для проведення розрахункових операцій, переважно для мікро- та малого бізнесу, якій працює у сфері торгівлі та надання послуг.

11:18:04 18.08.2023

ЗАКОН №3219: ВІДМІНЕНО СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ

Головне управління ДПС Сумській області повідомляє, що Законом України  від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, відмінено спрощену систему з особливостями оподаткування ( сплату єдиного податку за ставкою 2%). При цьому, суб’єкти господарювання будуть переводитися на ту систему оподаткування, на якій вони перебували до переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування.

11:15:05 18.08.2023

РОЗ’ЯСНЕННЯ НОВАЦІЙ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА РОБОЧІЙ ЗУСТРІЧІ

У рамках роз’яснювальної кампанії щодо новацій податкового законодавства, які вступили в дію з набуття чинності Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» податківцями Путивльщини проведено зустріч з представниками малого та середнього бізнесу.

10:52:25 18.08.2023

УВАГА! ВІДБУДЕТЬСЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ У ФОРМАТІ ZOOM ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМЩИНИ З ПИТАНЬ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Головне управління ДПС у Сумській області запрошує керівників та фахівців територіальних громад (економістів, бухгалтерів, діловодів) Сумської області до участі у відеоконференції з питань новацій у реєстрації та застосування РРО/ПРРО, передбачених нормами Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема в частині реєстрації реєстраторів розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями; визначення мінімального податкового зобов’язання.

11:55:03 17.08.2023

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ В ПИТАННЯХ ФІСКАЛІЗАЦІЇ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.

17:16:40 16.08.2023