Відділ культури, молоді, спорту та інформаційної політики

ЗУСТРІЧ З ПОЕТОМ

Сьогоднішнє засідання україномовного клубу було особливим. Відбулася творча зустріч з нашим колегою, членом Національної спілки письменників України , заслуженим журналістом України Анатолієм Луговським.

15:50:33 07.02.2023

ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР: « ТВОРЧІСТЬ ЮРІЯ ШОВКОПЛЯСА»

6 лютого виповнюється 120  років від дня народження Юрія Шовкопляса – українського письменника, прозаїка, журналіста відомого, зокрема, як автора  першого в українській літературі детективного серіалу. Більшість творів письменника оповідають про життя простих людей різного фаху. Ювіляр є автором багатьох збірок оповідань, повістей,романів: «Геній», «Пробудження вночі» , «Проникливість лікаря Піддубного», «Студенти», «Професор», «Договір на змагання», «Пригоди песика Джемки», «Лист», «Скажені вовки», «Весна над морем», «Проект електрифікації» , «Земляний похід»,«Починається юність»,«Завтра», «Інженери».

15:01:56 06.02.2023

УВАГА

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у дистанційному міському відкритому конкурсі читців, присвяченому пам'яті Т.Г.Шевченка, який відбудеться 22.02.2023.

10:14:58 06.02.2023

ЗА БРАМОЮ ВІЧНОСТІ

3 лютого виповнюється 90 років від дня народження українського письменника культуролога, видавця  Романа Мироновича Корогодського (1933–2005). Він був одним із тих, хто творив  українську культуру впродовж майже половини останнього століття. Його ерудиція  в сфері мистецтва, музики, філософії, чи  літератури просто вражала.

13:17:26 03.02.2023

ВТРАТИЛИ КОНТАКТ З УКРАЇНСЬКИМ ТЕЛЕБАЧЕННЯМ? ШУКАЙТЕ СУСПІЛЬНЕ В СОЦМЕРЕЖАХ ТА ВМИКАЙТЕ ЧАСТОТИ УКРАЇНСЬКОГО РАДІО

У разі відсутності електроенергії чи мобільного зв’язку у вашому місті — налаштовуйте FM-хвилю Українського Радіо на приймачах, що живляться від батарейок. Українське Радіо може вести інформаційне мовлення на частотах Радіо Культура та Радіо Промінь.

12:53:55 03.02.2023

ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР: ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВГЕНА ГРЕБІНКИ – УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА,БАЙКАРЯ, ПЕРЕКЛАДАЧА, ПЕДАГОГА, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА…

Євген  Павлович Гребінка народився 2 лютого 1812 року на хуторі Убіжище Пирятинського повіту. Батько письменника був штаб-ротмістром, учасником війни 1812 року. Початкову освіту майбутній письменник  здобував вдома. З 1825  року навчався в Ніжинській гімназії вищих наук, де й почав писати вірші. Майже половину життя займався літературною діяльністю. За 15 років надрукував понад 50 повістей, романів та оповідань.

15:54:19 02.02.2023

ЧИТАЄМО РАЗОМ

В перший день лютого, з нагоди Всесвітнього дня читання вголос у бібліотеці працював «Відкритий мікрофон». Наші читачі мали змогу почитати своїм друзям, бібліотекарям уривки з творів своїх улюблених авторів, а також власні вірші. Із задоволенням ділилися враженнями та думками, щодо прочитаного і спілкувалися між собою. Дякуємо всім, хто прийняв участь у заході. Особлива подяка Лідії Петрівни Оданець, Тетяні Миколаївні Ремньовій та Анастасії Клівенковій.

15:36:58 02.02.2023