ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР

Дата: 03.04.2023 11:30

3 квітня виповнюється 115 років від дня народження Степана Олійника – відомого українського  поета, талант якого на повну силу виявився в гуморі й сатирі. Він майже чотири десятиліття віддав праці в літературі і понад  п'ять  десятиліть – журналістиці. Старшому поколінню читачів не треба пояснювати, хто такий Степан Олійник. Його гуморески, фейлетони десятиліттями не сходили зі шпальт газет, журналів, хвиль радіоетеру, а книжки багатомільйонними тиражами зачитувалися до дірок.

Глибинне знання побуту, звичаїв, традицій, самих основ психології українця, тонке відчуття істинно народного гумору, могутній, неординарний літературний талант — ось те, що у вишуканому поєднанні своєму дозволило письменнику вирізнятися з-поміж плеяди тогочасних поетів-сатириків. Боровся за ствердження добра і правди, чесності й благородства. Перші книжки  – "Мої земляки"  та "Наші знайомі" принесли йому славу неперевершеного гумориста й сатирика. Яскравою сторінкою в творчому доробку поета стали його ліричні автобіографічні новели, об’єднані в збірку "З книги життя». Степан Олійник написав також чимало віршів для дітей. А пам’ять про видатного Сміхотворця живе в його творах і в серцях усіх, хто його знав. Запрошуємо до бібліотеки  ознайомитися з творчістю видатного гумориста.