Податкова служба інформує

БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОГРАМНИЙ РРО — ЩЕ ОДИН КРОК ДО ЦИФРОВОЇ КРАЇНИ

Дедалі більшає маніпуляцій довкола розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій. Державна податкова служба України створила та запустила спеціальне безкоштовне програмне забезпечення, яке перетворює будь-який гаджет з Windows або Android на касовий апарат, програмний РРО. Також за буде розроблена версія для iOS та веб-версія і суттєво оновиться вже існуюче забезпечення для інших платформ.

13:06:24 24.12.2021

ВАРТІСТЬ ПОДАРУНКОВИХ СЕРТИФІКАТІВ ПІДЛЯГАЄ ОПОДАТКУВАННЮ

України (далі – ПКУ), до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни товарів, індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п.п. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 ПКУ (абзац другий п.п. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

15:03:57 17.12.2021

ОДНОРАЗОВА ДОБРОВІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ НА КОШТИ РОЗМІЩЕНІ НА ДЕПОЗИТНОМУ РАХУНКУ

Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

15:02:42 17.12.2021

ПРРО ПОЛЕГШУЄ РОБОТУ ПІДПРИЄМЦІВ

Виконуючий обов’язки Голови Державної податкової служби України Михайло Тітарчук нагадав, які переваги для підприємців надає використання програмного реєстратора розрахункових операцій.

15:01:32 17.12.2021

НА СУМЩИНІ ШАХРАЇ ВИМАГАЮТЬ ПЕРЕРАХУВАТИ КОШТИ НА КАРТКОВИЙ РАХУНОК

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу громадян та суб’єктів підприємницької діяльності Сумщини на активізацію перед Новорічними святами шахраїв, які злочинним шляхом вимагають грошові кошти у платників податків.

15:00:20 17.12.2021

ЩОДО ВЕДЕННЯ ОБЛІКУ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ ЗА МІСЦЕМ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ

Інформуємо користувачів реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій про те, що 26.11.2021 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2021 р. за № 1411/37033 (далі – Порядок № 496).

15:21:46 10.12.2021

КОРИСТУЙТЕСЬ СЕРВІСОМ «ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЛАТНИКА»

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що для зручності платників податків Державною податковою службою України запроваджено сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смартпристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

15:19:20 10.12.2021

ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЗМІНИ СВОЄЧАСНО

Згідно пункту 70.7 статті 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фізичні особи - платники податків зобов'язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви.

15:17:23 10.12.2021

ДІЗНАЄМОСЯ ПРО НАДІЙНІСТЬ ПОТЕНЦІЙНОГО БІЗНЕС – ПАРТНЕРА

На офіційному сайті ДПС щомісячно оприлюднюється інформація про суб’єкти господарювання, які мають податковий борг із зазначенням керівників таких суб’єктів господарювання та сум податкового боргу у розрізі платежів та територіальних податкових органів  (ст. 35 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями), - інформують у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

17:04:12 06.12.2021

ДПС ПРОТИДІЄ ТІНЬОВОМУ ОБІГУ ПАЛЬНОГО

У напрямі боротьби з нелегальним обігом та роздрібною торгівлею пальним Державною податковою службою України посилено взаємодію з громадськими організаціями, територіальними громадами, правоохоронними органами та їх місцевими підрозділами.

17:03:11 06.12.2021