Податкова служба інформує

ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ МАЮТЬ ПРАВО НА ПОВЕРНЕННЯ ПОМИЛКОВО ТА/АБО НАДМІРУ СПЛАЧЕНИХ СУМ ГРОШОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ТА ПЕНІ

Платник податків має право на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені відповідно до статті 43 Податкового кодексу України. Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання та пені є подання платником заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

13:18:39 24.11.2023

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ПОШКОДЖЕНЕ ЧИ ЗНИЩЕНЕ НЕРУХОМЕ МАЙНО ГРОМАДЯНИНА НЕ ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ

Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).

13:16:13 24.11.2023

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ТОРГІВЛІ, ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ТА ПОСЛУГ

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що процес фіскалізації в Україні не відбувся одномоментно, а тривав протягом багатьох років, запроваджувався поетапно та супроводжувався встановленням широкого спектру пільг для суб’єктів господарювання.

11:28:32 24.11.2023

ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІCТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини,  що у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлюється відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

09:35:33 23.11.2023

НАГАДУЄМО ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ПРРО

Головне управління ДПС у Сумській області інформує  платників податків Сумщини,  що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

09:22:37 22.11.2023

ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ ДІАПАЗОНУ НОМЕРІВ ДЛЯ ПРРО

Головне управління ДПС у Сумській області інформує  платників податків Сумщини,  що для кожного ПРРО фіскальним сервером формується окремий діапазон фіскальних номерів, що присвоюються електронним документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.

16:07:56 21.11.2023

ЗА ДЕСЯТЬ МІСЯЦІВ 2023 РОКУ ПЛАТНИКИ СПЛАТИЛИ МАЙЖЕ 1600,0 МЛН ГРИВЕНЬ

Наповнення місцевих бюджетів, особливо під час війни, є тим вагомим внеском, що пришвидчує нашу перемогу. При цьому бізнес має працювати, зберігати робочі місця, виплачувати  заробітну плату, сплачувати податки, завдяки яким місцеві бюджети будуть стабільно наповнюватися, а населення зберігатиме платоспроможність.

15:55:04 17.11.2023

СУД ПІДТРИМАВ ПОЗИЦІЮ ПОДАТКІВЦІВ

Сумським окружним адміністративним судом розглянуті за позовами  платника податків  до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень прийнятих за результатами фактичних перевірок. Загальна сума застосованих штрафних санкцій у цих справах складає 15 172,1 тис. грн.

15:54:02 17.11.2023

ПРО МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що Законом України від 30  листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні  земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ). Відповідно до п. 64 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) першим роком, за який визначається МПЗ, є 2022 рік.

15:51:10 17.11.2023

НАДХОДЖЕННЯ ДО ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ЗА ДЕСЯТЬ МІСЯЦІВ СКЛАЛИ ПОНАД 1,4 МЛРД ГРИВЕНЬ

За інформацією управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Сумській області упродовж cічня- жовтня  2023 року до обласного бюджету Сумщини надійшло 1442,7  млн грн податків та платежів.  У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли  на  понад 209 млн гривень.

15:50:47 17.11.2023