Податкова служба інформує

З 1 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ПОНОВЛЕНО ДІЮ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ШТРАФНИХ (ФІНАНСОВИХ) САНКЦІЙ УРАЗІ НЕВИКОРИСТАННЯ ВІДПОВІДНИХ ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що  1 січня 2022 року однією з умов здійснення підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в Україні - є обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку 2-4 груп.

11:37:05 27.12.2023

ПРО ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЄСТРАТОРІВ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА/АБО ПРОГРАМНИХ РЕЄСТРАТОРІВ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у сфері роздрібної торгівлі суб’єктами господарювання завжди приносить користь споживачам, бюджету країни та поліпшує, в частині контролю за залишками асортиментного переліку товарів, роботу платників податків, які у своїй діяльності використовують реєстратори розрахункових операцій.

09:36:07 26.12.2023

ВИКОРИСТАННЯ РРО/ПРРО СПРИЯЄ СТВОРЕННЮ РІВНИХ ТА ЦИВІЛІЗОВАНИХ УМОВ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ

09:48:26 25.12.2023

ДЕКЛАРУВАННЯ ПОВНОТИ РОЗРАХУНКІВ, ПРОВЕДЕНИХ ЧЕРЕЗ РРО/ПРРО

Повнота обсягів розрахункових операцій (виторгів), проведених через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО)/програмних РРО (далі – ПРРО), є важливим чинником повноти декларування обсягів отриманих доходів суб’єктами господарювання, а відтак і реальністю задекларованих та сплачених ними податків, зокрема, податку на прибуток, податку з доходу фізичних осіб, акцизного податку тощо.

13:59:41 22.12.2023

НЕ УКЛАЛИ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР ІЗ НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКОМ. БУДЬТЕ ГОТОВІ СПЛАТИТИ ШТРАФ

Державна податкова служба України нагадує платникам податків, що одним із напрямів діяльності податкової служби є здійснення контролю за дотриманням роботодавцями законодавства щодо укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).  Трудовий договір – це документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем. Він визначає права і обов’язки обох сторін, умови праці, заробітну плату, термін дії, порядок зміни і розірвання.

13:58:53 22.12.2023

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ – ТРЕТЬОЇ ГРУП

З 01.01.2024 відповідно до статей 7 та 8  Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3028 грн та мінімальної заробітної плати –  7100 гривень.

13:00:38 22.12.2023

ГОЛОВНА УМОВА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО – ОФІЦІЙНО ПРОВЕДЕНА РЕЄСТРАЦІЯ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 3219-IX).

09:51:31 22.12.2023

ДЕ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВІ ПОСЛУГИ З ПИТАНЬ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО?

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що  Контакт-центр ДПС на постійній основі надає фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкові послуги з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

09:50:44 21.12.2023

ВІДПОВІДАЛЬНІCТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини,  що у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлюється відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

10:30:15 20.12.2023