Податкова служба інформує

ГРАНИЧНІ ТЕРМІНИ ОДНОРАЗОВОГО ДОБРОВІЛЬНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ ПЕРЕНЕСЕНО

Головне управління ДПС у Сумській області інформує платників податків Сумщини, що нормами Закону України від 15 серпня 2022 року № 2516-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» продовжено процедуру одноразового (спеціального) добровільного декларування до 1 березня 2023 року.

11:22:39 30.09.2022

ПРО ЮРИДИЧНІ НАСЛІДКИ НЕПОДАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ (СПЕЦІАЛЬНОЇ) ДЕКЛАРАЦІЇ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що одноразове (спеціальне) декларування, передбачене підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), є добровільним.

11:19:47 30.09.2022

ПРАЦІВНИК ЗАДЕКЛАРУВАВ ЗАРПЛАТУ В «КОНВЕРТІ»: ЯКІ НАСЛІДКИ?

Відповідно до п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, доходів, за рахунок яких було одержано задекларовані активи або активи, передбачені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

13:06:09 23.09.2022

ЗМІНИ У ПОРЯДКАХ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ЗАСТОСУВАННЯ РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, Міністерство фінансів України наказом від 17.08.2022 № 243 внесло зміни до: Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), згідно з якими уточнено, що суб'єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями;

13:04:06 23.09.2022

ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ ОТРИМАНІ ВІД ОСОБИ, У ЯКОЇ ВІДСУТНЯ МОЖЛИВІСТЬ ВИКОНУВАТИ ПОДАТКОВІ ОБОВ’ЯЗКИ: ЩО З ПОДАТКОВИМ КРЕДИТОМ?

Згідно з п. 32 прим. 2 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово, за податкові періоди лютий-травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку включають до складу податкового кредиту звітного періоду суми податку на додану вартість, сплачені у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних документів. Відповідно до п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено, що у випадку відсутності у платника податку можливості своєчасно здійснити реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) за операціями з постачання товарів/послуг, здійснених в період, починаючи з лютого 2022 року, така реєстрація має бути здійснена протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості, або протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

13:03:45 23.09.2022

ПОВІДОМЛЯЙТЕ ВЧАСНО ПРО ЗМІНУ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Головне управління ДПС у Сумській області  нагадує,  відповідно до пункту 70.7 статті 70 Податкового кодексу України, фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну своїх даних, зокрема, у разі зміни місця податкової адреси (прописки). Ці зміни вносяться до облікової картки протягом місяця з дня їх виникнення шляхом подання відповідної заяви за установленою формою.

13:01:34 23.09.2022

ТЕРМІН ПОДАННЯ ОДНОРАЗОВИХ (СПЕЦІАЛЬНИХ) ДОБРОВІЛЬНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ ПОДОВЖЕНО ДО 01.03.2023

Законом України від 15 серпня 2022 року № 2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» подовжено термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій до 1 березня 2023 року.

09:49:03 09.09.2022

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!

Затверджено та зареєстровано у Міністерстві юстиції України Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження.

09:48:06 09.09.2022

РОБОТОДАВЦІ СУМЩИНИ СПЛАТИЛИ ПОНАД 5,3 МЛРД ГРИВЕНЬ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

За вісім місяців 2022 року роботодавці Сумщини перерахували 5343,4 млн грн єдиного соціального внеску, що на 1252,9 млн грн або на 30,6 відсотка більше показника відповідного періоду минулого року.

09:47:08 09.09.2022