Податкова служба інформує

ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ГРОМАДЯН МОЖЛИВО ПОДАТИ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ

На офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» створено сервіс «Подати Декларацію про майновий стан та доходи», який дає змогу заповнити податкову декларацію про майновий стан і доходи та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

15:41:24 04.11.2022

ЯКІ ВІДОМОСТІ МІСТИТЬ ОДНОРАЗОВА ДЕКЛАРАЦІЯ

Головне управління ДПС у Сумській нагадує, що в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації відображається наступна інформація: достатні для його ідентифікації відомості про декларанта, (прізвище, ім’я, по батькові), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); відомості про об’єкти декларування; самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування; ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

15:38:40 04.11.2022

ОБОВ’ЯЗКОВІ РЕКВІЗИТИ, ЩО МАЮТЬ БУТИ ЗАЗНАЧЕНІ В ЧЕКАХ РРО/ПРРО

Відповідно до норм чинного законодавства код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом та єдиним уніфікованим ідентифікатором товарів, що відображається у розрахункових документах, які створюються РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу товарів (у т.ч. алкогольних напоїв та тютюнових виробів).

15:37:41 04.11.2022

У АДМІНІСТРУВАННІ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ ВІДБУЛИСЯ ЗМІНИ

У Головному управлінні ДПС у Сумській області повідомляють, що відповідно до норм Закону України від 21.09.2022 № 2618-IX “Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану”, внесені зміни щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану. А саме, пунктом 41 тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02. 2022  № 64/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 2102-IX, але не довше ніж до 1 липня 2023 року, встановити ставки акцизного податку на такі товари.

15:22:19 04.11.2022

НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ З ПИТАНЬ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує платників податків Сумщини, що у зв’язку зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» інформуємо щодо актуальних номерів телефону за напрямами консультацій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: Основні телефони «гарячих ліній»: (0542) 68-50-10; (0542) 68-50-70; +38 095-045-98-77. Крім того, для зручності та розвантаження телефонних ліній для консультування вони розподілені за галузевими напрямами:

15:19:44 04.11.2022

ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ СУМЩИНИ!

У зв’язку зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» інформуємо щодо актуальних номерів телефону за напрямами консультацій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:

17:04:31 03.11.2022

ПОДАТКІВЦЯМИ СУМЩИНИ ВИЛУЧЕНО З НЕЗАКОННОГО ОБІГУ ГОРІЛКИ БЛИЗЬКО 900 ПЛЯШОК

Фахівцями Головного управлінням ДПС у Сумській області під час проведення фактичних перевірок здійснюється постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання роздрібної та оптової торгівлі вимог законодавства у сфері обігу підакцизних товарів.

15:14:54 14.10.2022

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ПЛАТОЮ ЗА ЗЕМЛЮ

Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток, землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування та платники орендної плати – землекористувачі земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди. Об’єктом оподаткування платою за землю є земельні ділянки, які перебувають у власності, земельні частки, які перебувають у власності, земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування, та земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди (стаття 270 ПКУ).

15:13:31 14.10.2022