Податкова служба інформує

СТРОК ПРОВЕДЕННЯ ОДНОРАЗОВОГО (СПЕЦІАЛЬНОГО) ДОБРОВІЛЬНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ АКТИВІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ПОДОВЖЕНО ДО 01 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що Законом України від 15 серпня 2022 №2516-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки України» внесено зміни до Податкового кодексу України щодо продовження кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування до 1 березня 2023 року.

14:34:00 19.12.2022

ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОРГОВЦЯМИ МОЖЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

Відповідно до пункту першого постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)»торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої групи, торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції) з 1 січня 2023 року повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги).

14:33:38 19.12.2022

ПЛАТНИКИ СУМЩИНИ ПЕРЕРАХУВАЛИ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ МАЙЖЕ 10,0 МЛРД ГРИВЕНЬ

За інформацією управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Сумській області, протягом 11 місяців 2022 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло 9741,9 млн гривень, що на 1549,1 млн грн більше показника аналогічного періоду минулого року, або на 18,9 відсотка.

14:32:19 19.12.2022

ПРО НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ У РОЗРІЗІ ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУМЩИНИ

Управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що протягом січня - листопада поточного року мобілізовано до бюджетів усіх рівнів 18 048,7 млн гривень, у тому числі до державного бюджету надійшло 9 763,3 млн гривень, місцеві бюджети області отримали  8 285,4 млн гривень.

14:30:18 19.12.2022

ЩОДО ПОРЯДКУ ОПОДАТКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ВІДПОВІДНО ДО НОРМ КОДЕКСУ

Платником акцизного податку є, зокрема особа – власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок (п.п.212.1.14. п.212.1 ст.212 Кодексу). Об’єктом оподаткування акцизним податком є, операції з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль (п.п.213.1.11 п.213.1 ст.213 Кодексу).

11:42:07 09.12.2022

ПРО ЗАМІНУ КВАЛІФІКОВАНОГО НАДАВАЧА ЕЛЕКТРОННИХ ДОВІРЧИХ ПОСЛУГ ІДД ДПС НА КВАЛІФІКОВАНОГО НАДАВАЧА ЕЛЕКТРОННИХ ДОВІРЧИХ ПОСЛУГ ДПС УКРАЇНИ

Інформуємо користувачів кваліфікованих електронних довірчих послуг Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, що 23 червня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 641 «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг Державною податковою службою» на виконання якої 23.12.2022 будуть внесені відповідні зміни до Довірчого списку кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, внаслідок чого Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковий департамент ДПС (далі – НАДАВАЧ ІДД ДПС) буде замінений на Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг ДПС України (далі – НАДАВАЧ ДПС);

11:41:56 09.12.2022

ПРО АВТОМАТИЧНЕ ФОРМУВАННЯ СЕРТИФІКАТІВ РАНІШЕ ЗАСВІДЧЕНИХ ВІДКРИТИХ КЛЮЧІВ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує клієнтам Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, що згідно Постанови КМУ від 17.03.2022 року № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» передбачено можливість автоматичного формування нових сертифікатів раніше засвідчених відкритих ключів для користувачів електронних довірчих послуг віддалено, без особистої присутності таких користувачів.

09:52:40 09.12.2022

ПЛАТНИКИ СУМЩИНИ СПЛАТИЛИ ПОНАД 18 МЛРД ГРН ПОДАТКОВИХ ПЛАТЕЖІВ

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що протягом січня-листопада 2022 року платники податків Сумщини перерахували до Зведеного бюджету України 18048,7 млн грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Зазначений показник на 2793,3 млн гривень перевищив тогорічні надходження, тобто більше на 18,3 відсотка. Перевиконання проти січня-листопада 2021 року простежується як за надходженнями до державного бюджету – всього надійшло 9763,3 млн гривень (більше на 1541,7 млн гривень або на 18,8 відс.), так і за платежами до місцевих бюджетів – загалом поступило 8285,4 млн гривень, що більше на 1251,6 млн гривень (на 17,8 відсотка).

09:49:08 09.12.2022

ПОВЕРНЕННЯ З БЮДЖЕТУ ПОМИЛКОВО СПЛАЧЕНОГО ГРОШОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що умови повернення помилково сплачених грошових зобов’язань та пені визначено статтею 43 Податкового кодексу України та Порядком інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60.

11:32:21 02.12.2022