ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ УКРАЇНЦЯМ ПІД ЧАС "КАРАНТИНУ"

Дата: 29.03.2021 11:07

На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни у свій порядок роботи. Головним чином це робиться шляхом надання працівникам відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома) або встановлення режиму простою.

Порядок надання відпустки не викликає особливих запитань. Працівник, незалежно від запровадження карантину та обмежувальних заходів, на загальних підставах, має право скористатися правом на щорічну відпустку, яка надається зі збереженням заробітної плати.

При цьому, працівнику надається можливість отримати відпустку без збереження заробітної плати, строк якої відповідно до норм Закону № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» не буде включено до загального терміну 15 днів, який обумовлений ст. 84 КЗпП.

Однак варто нагадати, що надання відпустки без збереження заробітної плати може відбуватися виключно за згодою працівника.

Роботодавець має право запровадити режим простою та призупинити виконання роботи працівниками на період карантину.

За загальним правилом час простою оплачується на рівні 2/3 окладу (та це може бути збільшено за рішенням роботодавця).