ІМЕНА ПАРТИЗАН-КОВПАКІВЦІВ НЕ НАЛЕЖАТЬ ДО СИМВОЛІКИ КОМУНІСТИЧНОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ

Дата: 20.04.2023 13:11

Про це йдеться у відповіді Українського інституту національної пам'яті на звернення Путивльської міської ради щодо відповідності законодавчим вимогам наявності в назвах путивльський ліцеїв імен Радіка Руднєва та Григорія Базими.

Як зазначається в листі, назви на честь партизан Путивльського партизанського загону Сидора Ковпака часів другої Світової війни не є символікою комуністичного тоталітарного режиму, оскільки ці герої пов'язані з опором та вигнанням нацистів з України.

"Священним обов'язком держави та її громадян є зберегти пам'ять про захисників, що захищали Україну від нацистських окупантів," - йдеться у відповіді.

Як бачимо, позиція путивлян підтримана.

Нагадаємо, що Путивльська міська рада восени минулого року отримала рекомендації робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській ОВА розглянути питання щодо прибирання з назв міських ліцеїв імен Радіка Руднєва та Григорія Базими.

Після цього проведена робота з батьківськими комітетами, колективами шкільних закладів, жителями громади та організоване громадське обговорення з цього питання.

За його результатами 87% опитаних висловилися проти таких перейменувань.