ОЗНАКИ РАДЯНСЬКОЇ ТА РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ В ТОПОНІМАХ ГРОМАДИ МАЮТЬ ЗНИКНУТИ

Дата: 17.10.2022 15:05

Саме цим твердженням керуються у своїй роботі члени робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Путивльській міській раді.

Робоча група забезпечує виконання вимог законів України, роз'яснень Мінкульту та рекомендацій Експертної ради Мінкульту (перелік нормативно-правової бази в додатку).

За результатами трьох засідань групи визначені 26 вулиць та 11 провулків громади, що підлягають перейменуванню (додатки). При цьому враховані рекомендації про те, що при визначенні нових назв спершу доцільно повертати історичні, народні назви, присвоювати назви знакових фігур, пов'язаних з конкретною територією тощо.

Пізніше будуть роз'яснення про кожного діяча, іменем якого пропонується назвати об'єкт.

Стосовно пропозицій про увіковічення в назвах загиблих героїв нинішньої війни, комісія визначила, що такі перейменування з етичних міркувань доцільно провести після Перемоги.

Натомість, для вшанування подвигів земляків, є пропозиція створити в громаді Алею Героїв.

Висловлюємо щиру подяку директору Путивльського історико-культурного заповідника Сергію ТУПІКУ та завідувачу відділу цього закладу Євгену МАЛИКУ за активну участь у спільній роботі.

Наразі стартують громадські обговорення, під час яких можна:

-пройти електронне опитування, посилання тут:

- надіслати свої пропозиції на електронну адресу: lenavk21@ukr.net

- направити звичайного листа поштою (вул.князя Володимира, 50).

У підсумку будуть проведені загальні слухання, сформовані остаточні пропозиції для розгляду на сесії міської ради.

Долучайтесь. Будьте свідомими.