У ПУТИВЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ДЕРУСИФІКАЦІЇ ТА ПОЗБАВЛЕННЯ НАСЛІДКІВ КОЛОНІАЛЬНОГО МИНУЛОГО

Дата: 14.11.2023 09:47

До порядку денного були включені питання про виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» на території Путивльської громади та перейменування населених пунктів Сімейкине та Плотникове, відповідно до рішення Національної комісії зі стандартів державної мови.

Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» вступив у дію 27 липня 2023 року, і на його виконання зазначено термін 6 місяців. Відповідно до рішення Національної комісії зі стандартів державної мови від 22.06.2023 № 320 та нової редакції Переліку сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови та рекомендацій щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови від 30.06.2023, два населені пункти Путивльської громади підлягають перейменуванню.

Уважно розглянувши питання, учасниками робочої групи було вирішено рекомендувати Путивльській міській раді залишити старі назви сіл Сімейкине та Плотникове з огляду об’єктивних на це причин: с.Сімейкине має історичну назву від початку його створення, а с.Плотникове, на жаль, у зв’язку з відсутністю зареєстрованих жителів, знаходиться в стадії зняття з реєстрації.