Податкова служба інформує

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ЩОРІЧНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що станом на 02.05.2023 року платники податків Сумщини  подали 3278 декларацій про майновий стан і доходи громадян, із них 2602 обов’язкових декларацій та 676 декларації для отримання податкової знижки.

12:47:54 12.05.2023

МІНІМАЛЬНИЙ СТРАХОВИЙ ВНЕСОК - 2023

Головне управління ДПС у Сумській області  нагадує суб’єктам господарювання, що у разі якщо база нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (далі – МЗП), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і ставки ЄСВ - 22 відсотків. Це й буде мінімальним страховим внеском (у 2023 році - 1474 грн (6700 грн х 22 відсотків)).

13:28:30 05.05.2023

ПРО РОЗМІР ТА ПОРЯДОК ОПЛАТИ ПОСЛУГ З ПРОСТАВЛЕННЯ АПОСТИЛЯ

Головне управління ДПС у Сумській області роз’яснює  платникам податків Сумщини, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 01.02.2023 № 54 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставлення апостиля», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.03.2023 за № 395/39451 (далі – наказ Мінфіну № 54), встановлено плату за надання послуги із проставлення апостиля на документах, що видаються ДПС та її територіальними органами і призначені для використання на території інших держав, у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні – 51 грн).

13:07:09 05.05.2023

У СІЧНІ – КВІТНІ 2023 РОКУ ДО ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ НАДІЙШЛО 337,9 МЛРД ГРИВЕНЬ

Платники продовжують підтримувати економіку України, сумлінно сплачуючи до бюджету податки. Завдяки їх активній громадянській позиції держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат.

13:05:21 05.05.2023

ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Питання  обмеження розрахунків готівкою між фізичними особами та фізичними особами – підприємцями із суб’єктами господарювання встановлюються і регулюються Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148.

13:22:25 28.04.2023

БЕЗ ІНФОРМУВАННЯ ДПС НЕ МАЄ ПРАВА ДОПУСКАТИ НОВОГО ПРАЦІВНИКА ДО РОБОТИ

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу роботодавців, що відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України незалежно від виду трудового договору або форми організації трудових відносин працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення органів Державної податкової служби України про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно з чинним законодавством роботодавці подають повідомлення про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника.

13:20:36 28.04.2023

ПОРЯДОК ВИДАЧІ ДОВІДКИ ПРО СПЛАЧЕНИЙ НЕРЕЗИДЕНТОМ В УКРАЇНІ ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) та форма цієї довідки затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2022 № 219. Порядок визначає процедуру видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) особі, яка не є резидентом та отримує доходи з джерелом їх походження з України.

13:17:34 28.04.2023

З 1 ТРАВНЯ ДІЄ НОВА ФОРМА ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що  відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 28 грудня 2022 року № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – наказ  № 463)  у новій редакції затверджено форми податкової накладної, податкової декларації з податку на додану вартість та уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість.

13:16:57 28.04.2023

МАЄТЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПОРУШЕННЯ – ПОВІДОМТЕ ПРО ЦЕ ДПС

Державна податкова служба України постійно отримує інформацію про ймовірні факти порушень законодавства суб’єктами господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, контроль за яким здійснюють податкові органи.

15:21:35 21.04.2023