ПРО РЕЄСТР НАДАВАЧІВ ТА ОТРИМУВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ
В Україні ведеться Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг, що є основою для формування мережі надавачів на рівні територіальних громад. Він дає державі чітке уявлення про те, хто потребує підтримки, які послуги вже надаються, ким і де саме. У межах проєкту «Малі гранти для надавачів соціальних послуг» Мінсоцполітики роз’яснює, як функціонує Реєстр, навіщо він потрібен і які можливості відкриває.
Відеоверсія матеріалу — за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=rePZl9nxZUc
Такий Реєстр — це екосистема, що акумулює всю інформацію про надавачів та отримувачів соціальних послуг. Він забезпечує не лише доступ до актуальної інформації, а й можливість оперативно ухвалювати рішення на її основі. Зокрема, це дає змогу стратегічно розуміти, які соціальні послуги є найбільш затребуваними, оцінювати якість їх надання та ефективно планувати видатки з державного бюджету.
Сервіс є складовою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) і став доступним для роботи в усіх регіонах України з 2023 року — тоді було запущено розділ, що стосується надавачів соціальних послуг.
Порядок та механізм ведення Реєстру визначено постановою КМУ від 27 січня 2021 року № 99:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/99-2021-п#Text
Дашборди з даними Реєстру доступні на сайті ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України»:
https://www.ioc.gov.ua/analytics
На першому дашборді доступна основна інформація про надавачів:
https://www.ioc.gov.ua/analytics/nadavachi-sotsialnykh-posluh — користувачі можуть фільтрувати її за регіоном, районом і територіальною громадою, а також за видами соціальних послуг.
Другий дашборд містить інформацію про реєстраторів надавачів соціальних послуг по всій Україні — тут можна знайти найближчого до себе:
https://www.ioc.gov.ua/analytics/nadavachi-sotsialnykh-posluh
Чому важливо внести свою організацію до Реєстру?
Насамперед це офіційна реєстрація організації як надавача соціальних послуг. Наявність у Реєстрі дає змогу потенційним отримувачам дізнатися про організацію та доступні послуги.
Крім того, це відкриває можливість участі у державних програмах. Наприклад, якщо організація хоче взяти участь у проєкті малих грантів:
https://www.msp.gov.ua/news/22778.html, вона має бути включеною до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
Нагадаємо: на YouTube доступний повний онлайн-курс про надання соціальних послуг у межах проєкту малих грантів:
https://www.youtube.com/playlist?...
Довідково:
Проєкт реалізується завдяки підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Соціальний захист для інклюзії, стійкості, інновацій та трансформації (SPIRIT)», що впроваджується у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, за адміністрування ІСАР Єднання.
Отримати більш детальну інформацію, зокрема: як зареєструватися, як змінити реєстраційні дані, як сформувати витяг — можна за посиланням:
https://www.msp.gov.ua/news/22661.html