9 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ, СИМВОЛ ЦИВІЛІЗАЦІЙНОГО ВИБОРУ НАШОЇ ДЕРЖАВИ БУТИ ЧАСТИНОЮ ОБ'ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ
У відділі культури, молоді, спорту та інформаційної політики виконавчого комітету Путивльської міської ради проведено інформаційно-просвітницьку кампанію з нагоди свята.
9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виступив із декларацією, яка поклала початок створенню Європейського Союзу. Ідея полягала в тому, щоб передати контроль над вугіллям і сталлю Франції та Німеччини до спільного органу. Внаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.
Цей день став точкою відліку для інтеграційних процесів і з 1985 року офіційно відзначається як День Європи в усіх країнах-членах Європейського Союзу.
В Україні День Європи почали відзначати з 2003 року, в третю суботу травня.
В травні 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким офіційно переніс святкування Дня Європи на 9 травня, щоб синхронізувати його з європейською традицією. Цей крок став частиною деколонізації та відмови від радянської спадщини. Україна бачить себе частиною європейської сім’ї - не лише політично, а й культурно.
В лютому 2022 року наша держава подала заявку на вступ до ЄС, а в червні отримала статус кандидата. Європейські держави стали головними союзниками України - в військовій, гуманітарній і фінансовій сферах.
Святкування Дня Європи 9 травня в умовах війни - це не лише про солідарність з ЄС, але й про демонстрацію відмови від російських імперських наративів, які досі будуються довкола "великої перемоги" у Другій світовій.
День Європи в Україні є символом боротьби за власні цінності: свободу, демократію, верховенство права, які українці відстоюють щодня, ціною власних життів.