ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ОБОВ’ЯЗКОВА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ ТВАРИН: РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ

Дата: 09.05.2025 08:29
Кількість переглядів: 81

Шановні власники тварин!
Відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби, а також Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз — ідентифікації та реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.

Доводимо до вашого відома, що переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій) може здійснюватися лише за умови, якщо тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі та на неї видано паспорт.

Для того щоб ідентифікувати тварину, необхідно звернутися до лікаря державної ветеринарної медицини, який обслуговує ваш населений пункт. Для мешканців Путивльської міської ради та Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області це — Путивльська дільнична лікарня ветеринарної медицини Конотопської РДЛВМ:
м. Путивль, вул. Кролевецька, 12
Пн–Чт — 8:00–17:00, Пт — 8:00–15:45
Обідня перерва — з 12:00 до 12:45
Телефон: (05442) 5-10-53

Спеціаліст допоможе вам заповнити письмове замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин установленої форми. Далі тварині на кожне вухо буде прикріплено бирку єдиного зразка. На обох бирках указуватиметься один і той самий ідентифікаційний номер, який дасть змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину.

У подальшому буде заповнено реєстраційну картку великої рогатої худоби, в якій державним лікарем ветеринарної медицини буде зазначено дані про стан здоров’я тварини та епізоотичний статус господарства. Після цього інформацію про тварину буде внесено до Єдиного державного реєстру тварин, оформлено та видано паспорт тварини.

Інформуємо, що кожна тварина, яка народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту народження, але до того, як вона залишить господарство.

Якщо одну з бирок, прикріплених до вуха тварини, було втрачено або пошкоджено так, що ідентифікаційний номер на ній не читається, — необхідно звернутися до фахівця, який проводив ідентифікацію вашої тварини, та замовити дублікат бирки з тим самим ідентифікаційним номером.

При продажу/купівлі або здачі тварини на забій необхідно звернутися до Путивльської дільничної лікарні ветеринарної медицини Конотопської РДЛВМ за адресою: м. Путивль, вул. Кролевецька, 12 (Пн–Чт — 8:00–17:00, Пт — 8:00–15:45, обідня перерва — з 12:00 до 12:45, тел. (05442) 5-10-53). Там вам буде видано супровідні ветеринарні документи на тварину, заповнено відомість переміщення та зворотний бік її паспорта.

За порушення вимог законодавства України щодо ідентифікації та реєстрації тварин власниками або утримувачами великої та дрібної рогатої худоби, свиней і коней передбачено адміністративну відповідальність (ст. 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість відстежувати епізоотичний стан у тваринництві, забезпечувати профілактику хвороб тварин і, як наслідок, — здоров’я людей, а також гарантувати якість та безпечність м’ясо-молочної продукції та прозорість її походження.

Обов’язкова ідентифікація тварин передбачена Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» від 4 червня 2009 року № 1445-VI (зі змінами). Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням, утриманням, продажем, забоєм, утилізацією тварин, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин. Закон також стосується власників тварин, які утримують та/або розводять тварин для власного споживання.

Крім самої ідентифікації, Закон зобов’язує власників тварин:

  • подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;
  • ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
  • вести облік усіх тварин у господарстві (щодо народження, номерів, переміщень, забою, утилізації, падежу);
  • зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті або переміщення;
  • здійснювати переміщення тварин лише з ідентифікаційними документами;
  • подавати дані про всі переміщення, надходження, забій, утилізацію та падіж протягом 5 робочих днів;
  • проводити забій та утилізацію лише ідентифікованих і зареєстрованих тварин.

Особи, що займаються забоєм, утилізацією, продажем, осіменінням та виставками тварин, зобов’язані:

  • подавати реєстраційні дані про свою діяльність та облік тварин;
  • проводити діяльність лише з ідентифікованими та зареєстрованими тваринами.

Адміністративна відповідальність (ст. 107-2 КУпАП) передбачена за:

  • неподання для реєстрації даних про тварин, господарства, переміщення, забій, утилізацію тощо;
  • переміщення тварин без документів;
  • забій або утилізацію неідентифікованих тварин;
  • діяльність без реєстрації господарства, що здійснює продаж, осіменіння або виставки.

Штрафи:

  • для громадян — від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • для фізичних осіб-підприємців і уповноважених осіб — від 5 до 10 НМДГ.

Фото — ілюстративне.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь