НАЗК ОНОВИЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ: НОВІ ПОЯСНЕННЯ ТА ПРИКЛАДИ
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вдосконалило методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» в питаннях запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також дотримання обмежень щодо запобігання корупції.
Оновлення переважно стосується висвітлення питань конфлікту інтересів при роботі близьких осіб і оплаті праці. Це дві сфери, у яких у публічних службовців найчастіше виникають питання.
Тепер у методичних рекомендаціях детальніше описано питання конфлікту інтересів у ситуаціях, коли близькі особи працюють в одному державному органі або на державному (комунальному) підприємстві, в установі чи організації. Ідеться про роз’яснення обставин конфлікту інтересів, чотири типові ситуації, які можуть виникати при спільній роботі близьких осіб, а також нові приклади з поясненнями. Зокрема, розглянуто ситуації, пов’язані з прийомом на роботу близької особи, роботою під її керівництвом, преміюванням під зовнішнім контролем тощо.
У методичних рекомендаціях також з’явився новий розділ щодо конфлікту інтересів під час реалізації повноважень з оплати праці. У ньому описано різні ситуації, що виникають при встановленні стимулюючих виплат, які поділяються на дві групи: коли конфлікт інтересів існує та коли він відсутній.
Також додано нові приклади з питань конфлікту інтересів під час ухвалення рішень щодо оплати праці. З них можна дізнатися, зокрема:
- чи буде конфлікт інтересів при внесенні подання про встановлення собі або своєму керівникові стимулюючих виплат;
- чи матиме конфлікт інтересів керівник, якщо він ухвалює рішення про своє преміювання на підставі пропозиції комісії з преміювання, погодженої юридичною службою підприємства та профспілкою;
- у яких випадках погодження преміювання із суб’єктом призначення запобігає конфлікту інтересів.
Ознайомитися з оновленими методичними рекомендаціями можна в базі знань НАЗК (розділ «Конфлікт інтересів»), а також у форматі посібника.
Важливо: оновлення методичних рекомендацій не запроваджує нових правил щодо конфлікту інтересів, а лише сприяє кращому розумінню цієї сфери публічними службовцями, зокрема завдяки більшій кількості практичних прикладів.