УМОВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОСОБИ ВПО НА ПОСАДУ В ОМС ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
Чи можна в ОМС прийняти особу ВПО (без обов'язкового проведення конкурсу на час військового стану), яка знаходиться на простої (не посадова особа) на підприємстві, яке знаходиться на окупованій території?
Згідно з частиною другою статті 21 Кодексу законів про працю України, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Говорячи про законодавчі обмеження, частина перша статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) забороняє посадовим особам місцевого самоврядування займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
Тож для посадових осіб місцевого самоврядування діє пряма заборона на іншу оплачувану діяльність. І хоча на період воєнного стану є виключення, передбачені пунктом 2-8 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, вони стосуються посадових осіб місцевого самоврядування в простої і не можуть бути застосовані в цьому випадку.
У разі, якщо не посадова особа продовжуватиме перебувати в трудових відносинах із підприємством на окупованій території (навіть у простої), і буде прийнята на посаду в ОМС, це буде рахуватися як подвійне працевлаштування й не відповідатиме вимогам статті 25 Закону.
У цьому випадку, для можливості працевлаштування особи на посаду посадової особи місцевого самоврядування, треба розглянути варіант припинення трудових відносин з попереднім роботодавцем (підприємством). Така особа може бути прийнята на посаду в ОМС без проведення конкурсного відбору на підставі частини п'ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».