ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ДО 1 КЛАСУ

Дата: 18.03.2025 15:16
Кількість переглядів: 15

Дитина із особливими освітніми потребами потребує постійної батьківської підтримки. Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.

Пам’ятайте!   Дитина не винна в тому, що вона особлива. Особливості такої поведінки в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності матері, ускладненням під час пологів, соціальними причинами.

Потрібно усвідомити, що виховання та навчання дитини з особливими потребами– це довготривалий та  складний процес, що потребує вашого уміння, терпіння, знання.

Завчасне знайомство зі школою полегшує адаптацію

Батькам дітей з ООП варто ще до початку навчання познайомити дитину зі шкільним простором, провести по класах, якусь екскурсію зробити, сходити «в гості» до школи. І рекомендація для всіх дітей – заздалегідь їх треба познайомити, а не так, щоб вони 1 вересня прийшли та побачили незнайомих діток. Може, хтось разом в садочок ходив чи діти живуть по сусідству, знають одне одного. Але не дуже часто так буває, тому знайомство заздалегідь дозволить їм почуватися більш впевнено, побачити знайомі обличчя.

Не варто створювати навколо дитини штучний «ідеальний» світ

Коли батьки огороджують дитину від того, що є жорстокі люди, що є, умовно кажучи, зло, а вона з ними все одно якось зустрінеться, тоді це буде дуже великий шок. Як пояснити це дитині?   Це можуть бути терапевтичні казки. В цих казках буде про інакшість, про те, що можуть бути друзі, можуть – байдужі люди, а можуть бути недобрі люди. Це така поступова робота, тому що діти не дуже розуміють через слова, вони розуміють через метафору, через казку, через гру… Тому варто програвати такі ситуації, готувати дитину, що може бути й так.

Важливо працювати над самооцінкою дитини

Впевненість у собі – це треба в дитині виховувати… Пояснювати їй, що незважаючи ні на що, ти гарний або гарна, в тебе є свої дуже гарні риси характеру, гідність своя, свої якості. І ти гарний, тому що ти є.

Як батькам дитини з інвалідністю налагодити контакт з батьками однокласників

Ми не можемо впливати на почуття, думки, рішення інших людей. Якщо у батьків інших дітей є якісь шаблони або вони мають упередження щодо дітей з інвалідністю, то, на жаль, ми нічого не зробимо. Але спробувати щось змінити завжди можна і треба. Якесь свято, запрошення на день народження, або щоб дитина ця роздала іншим цукерки – такі прості речі, прості заходи, але вони потроху дадуть результа.

Завжди будьте на боці своєї дитини

Бувають випадки, коли ми нічого не можемо зробити з іншими людьми, але ми можемо твердо стояти на своєму. Ніхто не дає  права цю дитину ображати або знущатися з неї. Це важливо і для батьків, і для інших дітей – вони будуть бачити, що якщо якийсь конфлікт стався, до дитини з ООП ставляться справедливо. Якщо ви не розставите правильні пріоритети щодо своєї дитини в цьому колі, то для дитини буде важко знайти взаєморозуміння в колективі.

Джерело :      

https://znayshov.com/News/Details/Yak_pidhotuvaty_dytynu_z_oop_do_1_klasu_ta_uperedyty_bulinh_

https://polonne.irc.org.ua/news/18-00-03-12-12-2021/ 

 

  Підготувала:    Фахівець (консультант)  

  КУ  «Путивльський ІРЦ» 

  Юлія ІВАНОВА

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь