ВИДИ СТАЖІВ ТА ЇХНІ ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ
Трудовий, страховий, пільговий та спеціальний стаж: наголошуємо на відмінностях.
Трудовий (загальний) – період роботи до 01 січня 2004 року, який підтверджується записами в трудовій книжці або іншими документами. Також стаж може включати в себе пільговий і спеціальний стаж роботи.
Пільговий – період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня. Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути віднесений до пільгового стажу, затверджені постановами КМУ.
Спеціальний – сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії.
Страховий – період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і за який сплачено страхові внески.