ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА: ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ
В умовах воєнного стану, що триває, Путивльська громада, зберігачи єдність та згуртованість, адаптується до нових реалій та наполегливо працює над розвитком та відновленням. Проте, враховуючи значні руйнування, спричинені російською агресією, громада гостро потребує зовнішньої підтримки та активно шукає міжнародних партнерів для довгострокової співпраці, яка допоможе не лише відновитися, а й розвиватися в умовах невизначеності.
Пріоритети відновлення та розвитку
На найближчі роки громада визначила такі пріоритетні напрямки:
- Відновлення інфраструктури: відбудова зруйнованих та пошкоджених будівель, доріг, комунікацій.
- Зелена енергетика та кліматична стійкість: перехід на відновлювані джерела енергії та адаптація до змін клімату.
- Міжмуніципальне та міжнародне співробітництво: налагодження партнерських зв'язків з іншими громадами та міжнародними організаціями.
- Цифровізація та ефективне управління: впровадження цифрових технологій для покращення надання публічних послуг та управління громадою.
- Підтримка місцевого бізнесу: надання грантів та кредитів для розвитку підприємництва.
Реалізація цих завдань сприятиме не тільки відновленню та розвитку громади, але й підвищенню рівня відкритості та прозорості, безпеки громадян, залученню додаткових ресурсів та створенню нових робочих місць.
Допомога в кризовий період:
У 2022-2023 роках, в першу чергу, зусилля місцевої влади були спрямовані на забезпечення життєдіяльності громади в умовах війни. Пріоритетними стали проєкти «швидкої підтримки», що включали:
- забезпечення населення, особливо вразливих категорій, продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни та твердим паливом;
- підтримка внутрішньо переміщених осіб;
- швидке відновлення пошкодженого майна;
- створення та облаштування укриттів для забезпечення безпечного освітнього процесу та захисту цивільних;
- забезпечення належних медичних послуг;
- проведення благодійних акцій та волонтерство, спрямованих на підтримку Збройних Сил України;
- підтримка місцевого бізнесу через грантові програми та кредитування.
Громада отримала значну допомогу від донорів, які надали техніку, обладнання, інструменти, засоби цивільного захисту, продукти харчування, тверде паливо, будівельні матеріали, джерела живлення та багато іншого. Ми щиро вдячні численним міжнародним партнерам, благодійним та громадським організаціям за неоціненну підтримку:
- Міжнародна організація з міграції (МОМ)
- Французький міжнародний благодійний фонд "АІСМ Україна"
- Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН)
- Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй (ВПП ООН)
- Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» (People in Need)
- Всеукраїнський благодійний фонд допомоги та розвитку"Helpgroup"
- Дитячий фонд ООН із захисту прав і інтересів дітей UNICEF (ЮНІСЕФ)
- Представництво Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО (UNESCO)
- Некомерційна сучасна протестантська соціально-гуманітарна організація Johanniter-Unfall-Hilfe (JUH)
- Представництво Данської ради у справах біженців в Україні
- ГО "Інформаційно-аналітичний центр Міжнародного товариства прав людини" (IAC ISHR)
- БО «Благодійний фонд "ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА" (GEM)
- Міжнародна неурядова організація «Save the Children International»
- Американська благодійна організація Direct Relief та БО "Благодійний фонд Євгена Пивоварова"
- БФ "Київська школа економіки"
- БО «Благодійний фонд «Право на захист» та український гуманітарний фонд UHF
- БО «Фундація Олени Зеленської»
- Міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині»
- Благодійна організація «Благодійний фонд «Lumos Україна»
- БО "Благодійний фонд "Схід-SOS"
- ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»
- Німецька гуманітарна організація Diakonie Katastrophenhilfe
- ГО «Проліска»
- ГО "Сумське громадське коло"
- Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України
- Благодійний фонд "Разом для України"
- ГО "Український фокус" та ТОВ ВТК "Сплайн"
- БО "Благодійний фонд "Самарітенз Перс Україна" (Samaritan's Purse) та волонтери: Петро Шот, Патриція Шиферт, Монте Дюнар, Чарльз Айкінс та багато інших.
Завдяки грантовій підтримці від урядової програми «єРобота», яка стартувала у липні 2022 року, понад 15 підприємців Путивльської громади отримали грантове фінансування на старт або розвиток свого бізнесу, що посприяло економічній стійкості та відновленню громади, створенню більше 28 нових робочих місць, розширенню асортименту продукції та послуг, освоєнню нових напрямків діяльності, підтримуючи економічну стійкість громади в умовах війни.
В умовах повномасштабної війни державна підтримка та міжнародна співпраця стали не просто засобом виживання та подолання гуманітарної кризи, а й потужним фундаментом для відродження громади, підтримки підприємництва та відновлення економіки. Керівництво громади підтримує відкритий та постійний діалог з бізнесом, благодійними та міжнародними організаціями, активно залучаючи необхідну допомогу. На сьогодні укладено 12 меморандумів та угод про довгострокову співпрацю, реалізовано значну кількість важливих проєктів та заходів. У подальших планах громада планує реалізовувати більш масштабні проєкти, тому активно шукає можливості для співпраці з муніципалітетами інших країн, розглядаючи це як можливість для обміну кращими практиками та спільного втілення проєктів розвитку та вже зробила перші кроки в цьому напрямку.
Для швидкого доступу міжнародних партнерів та інвесторів до узагальненої інформації про громаду, Путивльська громада розробила і використовує наступні інструменти:
1.Інвестиційний паспорт: доступний за посиланням: https://putivlska-gromada.gov.ua/informaciya-dlya-investoriv-08-07-35-07-03-2023/ (інформує потенційних інвесторів про інвестиційні можливості громади).
2.Пропозиції щодо земельних ділянок та приміщень: сформовано пропозиції щодо 8 вільних земельних ділянок та 2 виробничих приміщень для потенційних інвесторів, доступні за посиланнями https://putivlska-gromada.gov.ua/vilni-zemelni-dilyanki-08-16-16-07-03-2023/ https://putivlska-gromada.gov.ua/vilni-virobnichi-primischennya-08-22-42-07-03-2023/
3. Платформа Cities4Cities/United4Ukraine: у співпраці з Асоціацією міст України створений профіль громади українською та англійською мовами з інформацією про проєкти короткотермінової підтримки, доступний за посиланням: https://cities4cities.eu/community/putyvl-community/
4.Профіль громади: коротка і змістовна інформація про стан громади, її можливості і потреби, доступний за посиланням: https://putivlska-gromada.gov.ua/profil-gromadi-13-11-06-23-12-2024/. Профіль громади, розроблений для залучення міжнародних партнерів та узгоджений зі стратегічними цілями і завданнями Стратегії розвитку Путивльської міської територіальної громади на 2024-2030 роки: https://putivlska-gromada.gov.ua/docs/1556470/.
Путивльська громада прагне максимально ефективно використовувати ці інструменти для всебічної презентації свого потенціалу, потреб та досягнень. Створений профіль дозволить не лише окреслити стратегічні цілі розвитку, але й залучити необхідні інвестиції, успішно брати участь у грантових програмах та гідно представляти громаду на міжнародних заходах.