ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

РАННЄ ВИЯВЛЕННЯ СКОЛІОЗУ

Дата: 26.11.2024 08:45
Кількість переглядів: 40

З кожним роком порушення постави в дітей діагностуються все частіше: приблизно у 17% дітей дошкільного віку та 65% учнів старшої школи. Дефект може бути вродженим і набутим. Однак саме останній вид зустрічається в 90% випадків. Цьому сприяють збільшення статичних навантажень, зниження фізичної активності й низка інших несприятливих факторів сучасності.

Сколіоз — важка форма викривлення хребта у фронтальній площині, яка розвивається в дітей від 6 до 15 років. Викликає значні порушення роботи внутрішніх органів через скручування хребців по вертикальній осі.

Фото без опису

Найочевиднішими симптомами фахівці називають збільшення прогину хребта в грудному й поперековому відділах. При цьому можна спостерігати такі характерні риси, як неправильне положення голови, асиметричність лопаток і плечей, плоскі сідниці, випнуті лопатки, опуклість грудей і живота.

Порушення можна побачити при детальному огляді спини дитини. Лікар обов’язково проводить тест Адамса — оглядає хребет при нахилі тулуба вперед. Додатково можуть знадобитися рентген і дослідження МРТ. На пізніх стадіях деформації помітні навіть на поверхневий погляд.

Тест Адамса (1865) – найбільш поширений скринінговий тест для раннього виявлення сколіозу. Це простий і ефективний метод ранньої діагностики сколіозу, що може бути проведений батьками в домашніх умовах. Він часто використовується лікарями під час огляду пацієнта, а також як метод скринінгу в школах.

Як провести тест Адамса? Попросіть свою дитину стати прямо перед вами і нахилитися вперед, округливши спину і спустивши руки. Будь-яка асиметрія в попереку чи ребрах є ознакою ротації (повороту) хребта, а отже можливого сколіозу. Окрім тесту Адамса слід оцінити чи знаходяться плечі на одній висоті, чи не виступає одна з лопаток більш, чи симетрична талія тощо. Якщо ви помітили щось підозріле, краще звернутися до лікаря. Такий простий і швидкий огляд може допомогти вчасно виявити сколіоз та попередити його подальше прогресування.

Фото без опису

ВАЖЛИВО!!! Позитивний Тест Адамса не означає, що у вашої дитини однозначний сколіоз. Лише рентген є методом, що може на 100% підтвердити чи спростувати діагноз.

Профілактика постави проводиться за двома напрямами:

формування звички рівно ходити, стояти й сидіти, дотримуватися норм правильного сну;

створення міцного м’язового корсета.

Дуже важливо дотримувати правильної позиції, сидячи за партою або столом. Висота столу й стільця має бути підібрана за зростом дитини. Край сидіння стільця засунутий під стіл на 3–6 см. Ноги потрібно поставити на підлогу під прямим кутом, плечі тримати на одному рівні, голову трохи нахилити вперед, руки вільно розташувати на столі. При писанні лікті мають повністю лежати на столі, а під час роботи за комп’ютером спиратися на підлокітники.

Також батьки повинні стежити, щоб дитина не носила постійно рюкзак на одному плечі або важку шкільну сумку в одній руці. Вага має рівномірно розподілятися по спині, а руки бути вільними. Спати рекомендується на ортопедичному матраці з невеликою м’якою подушкою. 

Сучасні діти знаходяться в зоні підвищеного ризику розвитку сколіозу та порушення постави. Відвідувати ортопеда рекомендується 1–2 рази на рік. Фахівці проводять профілактичні огляди дітей будь-якого віку, а також підкажуть і здійснять всі необхідні заходи для корекції постави. У клініках використовуються сучасні методи діагностики та лікування навіть складних випадків сколіозу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь