ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ЧИ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ МАЛОЛІТНЮ ДИТИНУ ЗА ДОВІРЕНІСТЮ ВІД БАТЬКІВ

Дата: 29.10.2024 16:04
Кількість переглядів: 52

Надаємо відповідь на дане питання.

Існує два види представництв – добровільне та законне. Представництво за довіреністю (добровільне представництво). Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами (частина перша статті 244 Цивільного кодексу України). Представництво за законом – це представництво батьками (усиновлювачами) своїх малолітніх і неповнолітніх дітей; представництво опікуном малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною; в інших випадках, встановлених законом (ст. 242 Цивільного кодексу України).

Це два різні представництва, які мають одну суттєву різницю.

Якщо перше, добровільне, може бути довірено, якщо на те буде воля довірителя, то право по закону доручити комусь не можна, адже підставою останнього представництва є не воля людини, а закон.

Отже, видати довіреність на представництво повноважень щодо малолітньої дитини неможливо, оскільки законне представництво не передоручається. Тому єдиними представниками дитини є її батьки (усиновлювачі) та частково опікуни (останні мають деякі обмеження, бо виступають скоріше як гаранти дотримання прав дитини).

Дитина – це окрема особистість, і в чотирнадцятирічному віці цей факт стає не тільки наглядним, але й набуває законне підтвердження.

Згідно зі статтею 32 Цивільного кодексу України неповна цивільна дієздатність фізичними особами досягається у віці від 14 до 18 років, і дитина може сама, але, за згодою батьків, вчиняти правочини, у тому числі давати довіреності.

Тому нотаріус відмовляє батькам у посвідченні довіреності на представництво повноважень щодо малолітньої дитини на підставі ч.3 ст.237 та ч.1 ст.242, ст. 244 Цивільного кодексу України, керуючись постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також наказами Міністра юстиції України, серед яких наказ Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року № 296/5 «Про затвердження порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», у якому у п.3.4 глави 1 розділу ІІ вказано «Нотаріус не приймає для посвідчення правочин, що укладається від імені малолітньої дитини представником батьків (усиновлювачів) або одного з них».

Отже, для реєстрації місця проживання (перебування) особи віком до 14 років звертається один з батьків дитини (якщо батьки зареєстровані за однією адресою), обоє батьків або один з них та нотаріальна заява-згода на реєстрацію місця проживання малолітньої дитини від іншого з батьків (якщо батьки зареєстровані за різними адресами).

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь