ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ПОМИЛКОВА ДУМКА ПРИЗВОДИТЬ ДО НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ

Дата: 21.10.2024 11:06
Кількість переглядів: 62

«Це моя земля і я можу будувати на ній що завгодно».

Саме ця помилкова думка приводить власників житлових будинків до неприємних наслідків під час реєстрації, оформлення угод з купівлі-продажу, дарування та спадкування нерухомого майна, у тому числі до необхідності звернення до суду, щоб визнати право власності на самочинне будівництво.

Нагадуємо, що реконструювати житловий будинок та будувати капітальні будівлі, споруди власник земельної ділянки має право після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт до Державної інспекції архітектури та містобудування України (далі – ДІАМ). Подати повідомлення можна за вибором: через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Порталу Дія.

Повідомлення заповнюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, який визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів. Видача будівельного паспорту є адміністративною послугою, яку можна отримати, якщо звернутися до ЦНАПу або до відділу містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної підготовки виконавчого комітету Путивльської міської ради за адресою: м. Путивль, вул. Героїв Путивльщини, 84, 2 поверх, каб. 7.

Варто відмітити, що зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків не потребує отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт, але при цьому все ж необхідно дотримуватися санітарних та будівельних норм і правил добросусідства.

Для тих, хто до 9 квітня 2015 року таки здійснював будівництво без отримання дозвільних документів, актуальна спрощена процедура прийняття таких об’єктів у експлуатацію – будівельна амністія. Декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованих об'єктів (СС1) на земельній ділянці відповідного цільового призначення (по амністії) подається до ДІАМ через ЦНАП або через електронний кабінет Порталу Дія. Отримати бланк документу та консультацію щодо його заповнення можна у відділі містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної підготовки.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь