МАЛІ АГРАРІЇ ОТРИМАЮТЬ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ НА ОБРОБЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬ ТА УТРИМАННЯ СІЛЬГОСПТВАРИН
Кабінетом Міністрів України ухвалено рішення щодо надання грантової підтримки малим агровиробникам. Відповідне розпорядження № 495-р «Питання спрямування коштів, залучених від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку, Міністерству аграрної політики та продовольства» прийнято на черговому засіданні.
Залучені грантові кошти дозволять, у першу чергу, забезпечити фінансову підтримку аграріям, які мають у власності чи користуванні до 120 га; утримують до 100 корів або до 500 маточного поголів’я кіз або овець.
За рахунок додатково спрямованих Мінагрополітики коштів сільгоспвиробник може отримати таку підтримку:
- 4000 грн на один гектар оброблюваних угідь;
- 7 000 гривень на одну корову всіх напрямів продуктивності;
- 2000 грн на одну голову кіз або овець.
Заявки на отримання допомоги прийматимуться через Державний аграрний реєстр.
Про початок прийому заявок буде повідомлено на сайті Мінагрополітики. Орієнтовно реєстрація розпочнеться в кінці червня.
Процедура отримання та використання коштів регламентована Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/918-2022-п#Text).
Згідно з пунктом 5-1 Порядку бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.
У пункті 6 Порядку визначено, що одночасно з поданням заявки отримувач підписує договір з Українським державним фондом про надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції шляхом накладання електронного підпису на заяву про приєднання до договору.
У договорі обов’язково зазначаються обрані з переліку, визначеного пунктом 5-1 цього Порядку, напрями витрат, на покриття яких використовуються кошти, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів.
(За матеріалами Мінагрополітики)