БЛАГОУСТРІЙ ГРОМАДИ
Благоустрій – це не тільки візитна картка кожного населеного пункту, а й один із показників рівня участі громади у вирішенні проблем і перспектив розвитку даної сфери та комунального обслуговування населеного пункту.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження Правил благоустрою територій.
Відповідно до рішення 44 сесії Путивльської міської ради восьмого скликання від 14.06.2023 № 1605-МР затверджено Правила благоустрою Путивльської міської територіальної громади. Зазначеним документом визначені обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб і громадян у сфері благоустрою з метою забезпечення утримання території міста в належному стані.
У зв’язку з численними порушеннями Правил благоустрою та ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» Путивльською міською радою посилюється контроль за дотриманням норм благоустрою.
Тож укотре нагадуємо, що ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення скасовано такий вид відповідальності як попередження.
Відповідно до «Правил благоустрою Путивльської міської теритоіальної громади» забороняється виконувати земельні, будівельні та інші роботи, якщо вони суперечать чинному законодавству; вчинення дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд; вивозити або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштування звалищ; складання будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання за межами будівельних майданчиків; забруднення (засмічення) території міста тощо.
Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення має право складати уповноважена особа виконавчого комітету – провідний спеціаліст відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконавчого комітету Путивльської міської ради.
Укотре закликаємо жителів міста Путивль дотримуватися Правил благоустрою, щоб не сплачувати штрафи. До того ж сплата штрафу не звільняє фізичну чи юридичну особу від виконання робіт щодо ліквідації наслідків порушення.
Вивезення ремонтних, великогабаритних і інших будівельних відходів здійснюється на договірних відносинах із КП Путивльської міської ради «Путивльська ЖЕК».
Тож, прохання не бути байдужими та разом зробити наше місто чистим, культурним і привабливим.