ДЕНЬ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Дата: 28.01.2024 09:12

Державний Прапор України є офіційним символом нашої держави. Синьо-жовтий двоколор представляє Україну у різних куточках світу, на всіх континентах планети. Державний Прапор України – це національна святиня, із багатовіковою історією свого існування.

Уперше за новітніх часів масово Національний прапор стали підносити на заходах Народного Руху України. Так, 24 липня 1990 року синьо-жовтий прапор замайорів над Київською міською радою. Після провалу путчу в Москві 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий прапор до сесійної зали Верховної Ради України. Наступного дня було проголошено незалежність України, а історичний прапор відправили до музею ВРУ.

4 вересня 1991 року національний прапор України було піднято над будинком парламенту. 18 вересня 1991 року президія Верховної Ради України своєю постановою "Про прапор України" фактично надала двоколору статус офіційного прапора. Саме із цього дня під синьо-жовтим стягом почали працювати українські дипломатичні відомства, в урочистій атмосфері складали присягу військовослужбовці.

28 січня 1992 року ВРУ прийняла постанову «Про затвердження Державним Прапором України Національного прапора», яким вже офіційно затвердила прямокутне полотнище із двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору і нижньої – жовтого.

Формування поваги до національної символіки нерозривно пов’язане з високими патріотичними почуттями, любов’ю до рідного краю.

Нині Прапор є символом нескореності та незламності України, який  майорить у всіх куточках нашої Батьківщини.