ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Дата: 27.01.2024 08:17
Кількість переглядів: 92

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.

Трагедія єврейського народу в роки Другої світової війни є скорботним уроком для всього людства, застереженням про небезпеку расизму, ненависті й нетерпимості, який завжди нагадуватиме про страшні наслідки одержимої ідеології, що сповідували прихильники фашизму.

Та, на жаль, у  цивілізованому ХХІ сторіччі Україна стала жертвою рашизму. З початком повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ ключові місця пам’яті про Голокост в Україні зазнали ракетного нападу.

Бабин Яр - Символ Голокосту від куль у Східній Європі.

1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів, скоєних нацистами в цьому урочищі, світ знову побачив обгорілі тіла загиблих у Бабиному Яру. Цього разу – внаслідок російської ракетної атаки.

Дробицький Яр у Харкові. Це – відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму. У 2002 році на місці трагедії відкрили меморіал. А в 2022-му в центральний монумент меморіалу – менору влучили російські снаряди.

Пам`ять про невинно закатованих та знищених людей за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що несуть в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм. Однак, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства.

Сьогодні українці боряться за право жити на своїй землі, обираючи вільне  майбутнє для свого народу, найважливіші суспільні цінності – свободу, гуманізм, єдність та злагоду.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Поширення правди про геноциди з метою запобігання нового повторення є теж боротьбою.

 

За матеріалами Українського  національного інституту пам’яті: https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/sichen/27/den-vshanuvannya-pamyati-zhertv-golokostu

 Фото без описуФото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь