У СКЛАДНІ ЧАСИ ВСІ МИ ПОТРЕБУЄМО ВІДЧУТТЯ СТАБІЛЬНОСТІ ТА БЕЗПЕКИ, А ТИМ ПАЧЕ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ ДІТИ
Ділимося порадами, як підтримати дитину.
Можна почати з дотримання режиму дня. Виконуйте разом щоденні рутинні справи та за можливості плануйте, що будете робити — дитині важливо контролювати події та відчувати свою залученість.
Намагайтеся не робити замість дитини те, що вона може зробити сама, подаруйте їй впевненість у своїх силах. Готуйте, грайтеся та гуляйте разом, а також дякуйте дитині за допомогу. Більше про це базове правило читайте тут: https://bit.ly/49sCVOr
Ще одне важливе правило — проговорювати тривожні події, що відбулися. Після того, як небезпека минула, поговоріть із дитиною. Почніть із того, що загроза вже позаду (“зараз ми в безпеці”). Якщо дитина злякалася, скажіть, що це справді було страшно, але вона впоралася, тож ви пишаєтеся її сміливістю.
Ось тут можна дізнатися, чому важливо говорити про критичні ситуації: https://bit.ly/3SyDsIA
Щоб допомогти дитині заспокоїтися, пограйте з нею в гру “Видихнути хмару”.
Станьте з дитиною одне навпроти одного та уявіть, що вдихаєте велику хмару — робіть носом повільний глибокий вдих та розводьте руки в боки, щоб показати її розмір.
Так само повільно видихайте хмару ротом та зводьте руки, доки долоні не з’єднаються, і хмара не щезне. На цьому відео можна побачити, як саме потрібно вдихати і видихати хмару: https://bit.ly/3QzYp37
Ще одна гра для вивільнення емоцій — “Борці сумо” (https://bit.ly/3SBdCnf)
Застеліть підлогу ковдрами, розкладіть подушки та іграшки, щоб м’яко “приземлятися”.
Засуньте під одяг подушки та починайте штовхатися животами — вдавайте боротьбу, але пильнуйте та підстраховуйте дитину. Дорослому, можливо, доведеться стати на коліна, щоби бути на одному рівні.
Більше на сторінці Ти як?