ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ДРІБНОТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ МОЛОКА
Конотопське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що вступили в дію нові «Гігієнічні вимоги до дрібнотоварного виробництва та обігу молока» затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №209 від 07.04.2022 року та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2022 р. за №452/37788 (далі Наказ)
Таким чином Мінагрополітики України встановлено гнучкий підхід з дотримання гігієнічних вимог при виробництві молока в господарствах, на яких утримується до п’яти умовних голів дійних тварин та його заготівлі молокоприймальними пунктами та забезпечено гармонізацію з Вимогами до безпечності та якості молока і молочних продуктів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року №118, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 червня 2019 року за №593/33564.
Наказом визначено вимоги до:
1) Первинного виробництва молока, включно з вимогами щодо контролю за станом здоров'я тварин та за використанням ветеринарних препаратів:
2) приміщень і обладнання для доїння та приміщень для зберігання молока:
3) доїння, первинної обробки молока та збирання молока пунктами:
4) осіб (персоналу), які здійснюють доїння, первинну обробку, заготівлю та транспортування молока в пункти або на переробну потужність:
5) пунктів заготівлі молока та збирання молока в пунктах і транспортування його на переробну потужність:
6) збирання молока в пунктах та його транспортування на переробну потужність:
7) дослідження молока на відповідність критеріям, установленими Вимогами до безпечності та якості молока та молочних продуктів та вжиття заходів у разі виявлення невідповідностей.
Дані вимоги чітко встановлюють шляхи надходження молока на переробку, спрощено вимоги для дрібнотоварних виробників і пунктів загатівлі молока та позбавлено їх необхідності дотримуватись надмірних та застарілих норм.
Молоко, заготовлене в пунктах, повинно транспортуватися виключно на переробні потужності для подальшої термічної обробки з урахуванням вимог, установлених законодавством. Забороняється використання заготовленого пунктами молока для виробництва продуктів дитячого харчування, а також реалізація пунктами кінцевим споживачам та постачання в заклади громадського харчування.
З даним наказом можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0452-22#Text