ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

РОЗБИВАЄМО МІФИ

Дата: 12.10.2023 10:14
Кількість переглядів: 93

Іноді лікар вузької спеціалізації, наприклад хірург чи офтальмолог, може замість створити пацієнту електронне направлення — написати папірець до сімейного лікаря з проханням створити направлення.

Або ендокринолог не виписує е-рецепт на інсулін, а відправляє за цим також до сімейного лікаря. Причина, яку озвучують пацієнту, така: лікарі вузької спеціалізації не мають технічної можливості створювати е-направлення та е-рецепти. Це не так.

Усі надавачі медичних послуг з ліцензією мають вносити записи про е-направлення та е-рецепт до електронної системи охорони здоров’я. Технічна можливість для цього у лікарень є, незалежно від форми власності. Тобто, якщо не вдаватися у деталі та не повторювати формулювання з нормативно-правових документів, — всі лікарі, зареєстровані в ЕСОЗ, можуть і мають створювати е-направлення та е-рецепти.

Тож лікарі вузької спеціалізації  не повинні відправляти пацієнта за е-направленням чи е-рецептом  до сімейного лікаря, а зробити це самостійно.

Якщо лікар-спеціаліст відмовляється виписувати електронні направлення аба е-рецепт на ті обстеження чи ліки, які сам призначив, потрібно звернутися до керівника медичного закладу.

У разі неможливості вирішити питання безпосередньо в лікарні, ви можете проконсультуватися з оператором контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 та залишити скаргу.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь