ОБЕРЕЖНО, ЛЕПТОСПІРОЗ!

Дата: 01.08.2023 15:30

Лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання тварин і людей. Серед тварин захворювання може перебігати без клінічних проявів, для людей, в більшості випадків, закінчується смертю, особливо при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою.

Основним джерелом захворювання у природі є мишовидні гризуни (щури, миші), від яких заражаються люди і тварини. Для людини додатковим (крім гризунів) джерелом збудника хвороби є свині, велика рогата худоба, собаки та інші дикі тварини, які заражаються від гризунів.

Людина може захворіти на лептоспіроз, купаючись у заражених водоймах, вживаючи «сиру» воду або заражені харчові продукти, при роботі на полях зрошення, у місцях звалищ, під час догляду за хворими тваринами чи розбирання їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни.

З метою запобігання виникнення лептоспірозу, необхідно дотримуватися профілактичних заходів:

при догляді за тваринами (на фермі і вдома) необхідно користуватися спеціальним одягом (рукавиці, халат, чоботи);

не допускати випас худоби на берегах водоймищ;

не пити води з невідомих джерел;

дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

проводити дератизаційні заходи;

купатися у дозволених місцях.

Слід пам'ятати, з настанням літнього сезону ризик захворіти на лептоспіроз зростає, адже під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та при заковтуванні води, лептоспіри можуть проникати в організм людини через слизові оболонки рота, носа, очей і шлунково-кишкового тракту.

Дотримання заходів профілактики допоможе захиститися від небезпечного для здоров’я і життя захворювання.