ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ТА ГОСТІ ПУТИВЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ, ВІТАЄМО ВАС ЗІ СВЯТКОВОЮ ДАТОЮ – ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Дата: 28.07.2023 08:47

Українське державотворення має понад тисячолітню традицію, витоками якого була Київська Русь, де Київ став центром політичного тяжіння та культурного піднесення.

Саме цього дня українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Русі–України. Сьогодні ми вшановуємо всі етапи українського державотворення  і всіх тих, хто доклав зусиль, щоб Україна відбулася як держава.

Історія дає суспільству усвідомлення зв’язку поколінь та конструювання спільного шляху. Від Київської Русі ми успадкували Державний герб України, грошову одиницю – гривню, від Галицько-Волинського князівства походять синьо-жовті барви національного прапора України та утвердження європейського вектору розвитку. Велике Князівство Литовське нам подарувало традицію міського самоврядування – Магдебурзьке право та Пересопницьке Євангеліє, на якому  складають присягу президенти України. Від Гетьманщини  українцям передалися військові традиції, конституцію Пилипа Орлика, республіканські традиції народовладдя.

На жаль, російський імперіалізм різними способами і методами обмежував українські національні державні інститути і зрештою до кінця XVIII століття ліквідував їх.

У ході Української революції 1917–1921 років вперше у XX сторіччі створено незалежну національну державу, саме тоді ж слова Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» на музику Михайла Вербицького затверджено гімном, налагоджено дієздатну адміністративну систему управління, розбудовувалася освіта, наука, державний апарат, а тризуб став атрибутом військової форми.

За час існування комуністичної тоталітарної системи ні Голодомор 1932–1933 років, ні масові голоди, ні репресії, великий терор, економічні та політичні експерименти не змогли викорінити державницькі устремління українців. Наприкінці 80-х років XX століття в Україні знову відродився масовий національно-патріотичний рух і постало питання незалежності.

Завдяки прийнятій Декларації про державний суверенітет, 16 липня 1990 року було проголошено верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. А через рік, 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності.

Прийняття Конституції 28 червня 1996 року для українців стало ще однією знаковою подією, адже основним законом нашої держави було проголошено Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнано людину найвищою соціальною цінністю та утверджено народовладдя.

Сьогоднішній день нагадує, що ми  вільні, єдині, сильні та незалежні.

Зичу кожному завжди вірити у свої сили, поважати один одного, любити свою країну, шанувати нашу історію, пам’ятати всіх, хто героїчно віддав своє життя за Україну та її майбутнє.

Крокуємо разом до перемоги!

Слава Україні! Героям слава!

Путивльський міський голова             Костянтин ГАВРИЛЬЧУК