ГРАНТОВИЙ ПРОЕКТ «EU4BUSINESS: ВІДНОВЛЕННЯ, КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ТА ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ МСП В УКРАЇНІ» У ПАРТНЕРСТВІ З АТ «ОЩАДБАНК»
Концепцію презентували представники Фонду розвитку підприємства та німецької урядової компанії GIZ, які братимуть участь у реалізації цього грантового проєкту від ініціативи «EU4Business: Відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП в Україні».
Програма фінансується спільно Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччини (BMZ) і реалізується GIZ у рамках проекту BMZ «Використання та імплементація Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною у сфері торгівлі».
«Ще один інструмент фінансової допомоги українському бізнесу, який іноземні партнери України реалізують у партнерстві з Ощадбанком, є свідченням того, що вони довіряють експертизі нашого банку у сфері підтримки підприємництва в умовах повномасштабної війни. Наша мета – допомагати міжнародним донорам та українським бізнесам знаходити один одного і таким чином сприяти відбудові вітчизняної економіки», – зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
Новий грантовий проєкт передбачає безповоротне фінансування на суму до 4 тисяч євро для близько 750 мікробізнесів протягом 6 місяців після відбору. Гранти покриватимуть негайні витрати підприємців, зокрема заміну пошкодженого обладнання, транспортні витрати на переїзд/повернення або потребу в оборотних коштах.
«Перший пріоритет цієї програми – підтримка найбільш постраждалих бізнесів та життєво важливих для економіки країни підприємств. Тому на отримання грантів зможуть претендувати три групи заявників:
- мікропідприємства в найбільш постраждалих регіонах (Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Харківська, Донецька, Київська, Чернігівська, Сумська, Луганська та Херсонська області);
- бізнеси, які повернулись на деокуповані території (раніше окуповані території Київської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Донецької та Сумської або інших областей, які будуть деокуповані на момент подання грантових заявок);
- компанії, важливі для забезпечення основними товарами та послугами в усіх підконтрольних областях», – заявив представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода.
«Ми маємо успішний досвід кредитування підприємців на релокацію та відновлення діяльності на звільнених територіях, у тому числі з частковою міжнародною грантовою підтримкою та компенсацією відсоткової ставки від місцевої влади. Цей проєкт із безповоротною фінансовою допомогою мікробізнесу від наших міжнародних партнерів надзвичайно розширює можливості для підприємців, що постраждали від повномасштабної війни. Впевнена, він додасть бізнесу впевненості в його відновленні й відбудові економіки постраждалих регіонів», – наголосила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий і середній бізнес.
Ощадбанк вже має успішний досвід співпраці з GIZ та ФРП у реалізації першого етапу іншого грантового проєкту, в рамках якого банк прокредитував бізнес на 164 млн грн, 26 млн грн з яких було покрито грантами німецького уряду (до 30% суми). В ході переговорів досягнуто попередньої домовленості про наступний розширений етап цієї ініціативи; остаточне рішення про впровадження другого етапу грантової програми очікується вже цього літа.
ВАЖЛИВО! Заявку на отримання безповоротної фінансової допомоги представники мікробізнесу зможуть подати з 1 липня до 14 липня 2023 року через портал Дія.
Програма фінансується спільно Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччини (BMZ) і реалізується у рамках проекту «Використання та імплементація Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною у сфері торгівлі».
Роль «Ощадбанку» в проекті полягатиме в перевірці ділової репутації заявників на отримання грантів, відкритті рахунків для виплати грантової допомоги та контролі цільового використання отриманих коштів.